BTCafe’de Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Ezgi Avcı Oldu

BTCafe’de bu hafta Melis Hazal Karagöz’ün konuğu Ezgi Avcı oldu. Ezgi Avcı ile kariyerinden, geçmişte yaptığı projelerden ve kripto varlıkla olan ilişkisinden bahsedildi.

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz, Ezgi Avcı’ya “Kripto paralar ile aran nasıl? diye sordu:

Ezgi Avcı “şöyle söyleyeyim mi son bir buçuk yıldır takip ediyorum neler oluyor. YouTube kanallarından izliyorum, neye yatırım yapılması gerektiğini piyasalarda ne çıkacak, ne inecek bunları takip ediyorum. Sadece şöyle bir şey var tabii ki bu konu ile alakalı bir yatırımım yok. Çünkü ben hala kendi kendimi bu konuya adapte etmeye çalışıyorum. Arkadaş çevremde herkes yaptığı yatırımları söylüyor şundan şu kadar kazandım, işte bu kadar kar ettin gibi bu ortamlar var. Kim hangi koyunu aldı bana da hangisini önerdi. Bana da alttan birçok bilgiler geliyor. Bunu da al bak bu kazandıracak gibi birçok ipucu geliyor”dedi.

Melis Hazal Karagöz, Ezgi Avcı’ya “NFT ile ilgili neler biliyorsun?” şeklinde bir soru yöneltti:

Ezgi Avcı “Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ben NFT alanına dair bir girişimin olmadı. Ama biliyorum görüyorum ve çok şaşkınım. Bu arada bana çok farklı geliyor. Çok fazla sanal ortam oldu; kahkahalar, videolar, sanat eserlerinin hepsi dijital ortama. Bu durum bana gerçekten çok farklı geliyor. Ben özellikle dokunamayınca duvarıma atamayınca tuhaf geliyor. Bir de şunu okumuştum, bir video vardı o video 750 milyon dolara satılmış yani gerçekten çok şaşırmıştım” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala