Blockchain Oyun Sektörünün Geleceğidir

NFT Summit İstanbul 22’de The Sandbox COO’su Sebastien Borget ile birlikte Metaverse’ün geleceği ve Blockchain’in oyun sektöründeki önemi hakkında konuştuk.

Sebastien Borget Metaverse’ün Geleceği Hakkında Konuştu

The Sandbox COO’su Sebastien Borget, Metaverse’ün geleceği ve Blockchain’in oyun sektöründeki önemi hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Öncelikli burada olmak bir zevk. Türkiye’de ilk defa bu etkinlikte konuştuğum ve çeşitli topluluklarla tanıştığım için çok mutluyum. Hâlihazırda çeşitli ortaklıklar oluşturup topluluğu büyütmenin yanı sıra benzer metaverse geliştiricileri ve ajansları getirmekten sorumlu yerel bir takımımız var. Ve aslında burada olmamın nedenlerinden biri de metaverse ve Sandbox girmekle ilgilenen büyük markalar, API’ler ve daha fazlasını araştırmak.

Son zamanlarda çok sayıda metaverse projesi var çıktı. Metaverse sektörünün tekelleşebileceğini düşünüyor musunuz? sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

Bence Web3 ile daha önce Meta, Roblox, Fortnite ve hatta ‘Second Life’ ile gördüğümüzden farklı olarak daha çok topluluk odaklı bir yaklaşım yaratmak için bu eşsiz fırsata sahibiz. Sadece tek bir metaverse’e veya tek bir sanal dünyaya sahip olmaya çalışmıyor. Gerçekten tanımı gereği bu çokluk, bu sayısız sanal dünya, kullanıcıların zaman geçirmek istedikleri yer gibi kullanıcıların nerede vakit geçirmek istediklerini seçebildikleri bir yer, tümünün seçimlerinin bir özgüllüğü olabilir, daha fazla VR odaklı, web üzerinden daha erişebilir. oyun tarzı olabilir, bunun gibi şeyler metaverse’ün gücüne güç katacaktır.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala