bitcoinBTC/TRY
1.275.590,08 TL 1,39%
ethereumETH/TRY
65.843,50 TL 0,56%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.689,42 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
18,17 TL 1,51%
solanaSOL/TRY
1.841,32 TL 4,51%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.971,62 TL 1,25%
cardanoADA/TRY
12,92 TL 8,83%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 9,90%

Paylaş

Bitcoin işlem ücretlerine zam geldi

bitcoin

Bitcoin işlem ücretleri yaklaşık yüzde 150 oranında arttı. Yapılan zammın artan maliyetlere karşı alınan bir önlem olduğu belirtildi.

Bitcoin ağındaki işlem ücretleri yüzde 150 artarak 8,46 dolara yükseldi.

Borsalardaki artan faaliyet ve finansal işlemlerin işlenmesi, Ordinal yazımlarındaki artışla birleşti. Blok alanı için son seçenek olmasına rağmen, bu yazıtlar büyüyen birikime ve artan ücret piyasasına önemli ölçüde katkıda bulundu.

Barefoot Mining’in başkanı ve CEO’su Bob Burnett, BTC işlem ücretlerinde sürekli bir artış öngördü. Sosyal platform X’te Burnett, ucuz ve hazır blok alanı döneminin sona eriyor gibi görünmesi nedeniyle Bitcoin işlemlerinin artan maliyetine dikkat çekti.

Mevcut duruma yanıt olarak Burnett, Harcanmamış İşlem Çıktılarının (UTXO’lar) birleştirilmesini tavsiye ederek uzun vadeli depolama çözümlerinin güvence altına alınmasının önemini vurguladı. Burnett, “Mevcut ücret oranları yüksek görünebilir, ancak dünyanın en değerli varlığını ve şimdiye kadar yaratılmış tek güvenilir deposunu güvence altına alan deftere erişim için hala mutlak bir pazarlıktır.” dedi.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala