bitcoinBTC/TRY
1.192.171,30 TL 6,13%
ethereumETH/TRY
63.971,95 TL 6,54%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
7.001,33 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
17,89 TL 7,05%
solanaSOL/TRY
2.014,07 TL 5,77%
usd-coinUSDC/TRY
28,77 TL 0,66%
staked-etherSTETH/TRY
64.020,00 TL 6,33%
cardanoADA/TRY
15,89 TL 7,89%
avalanche-2AVAX/TRY
1.091,71 TL 2,54%

Paylaş

Binance CEO’su Changpeng Zhao ‘istifa edebilir’ iddiası

cz istifa

Forbes‘a konuşan kaynaklar, ABD Adalet Bakanlığı ve Binance arasındaki 4 milyar dolarlık anlaşma çerçevesinde Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun istifa edebileceğini söylüyor.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ABD’de soruşturmaların odağında.

Geçtiğimiz gün Bloomberg’te çıkan bir haber, Binance CEO’su Changpeng Zhao’yla (CZ) borsaya yönelik kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve yaptırım ihlallerine ilişkin soruşturmayı çözüme kavuşturacak bir anlaşmaya yönelik görüşmeler yapıldığını ortaya çıkarmıştı.

CZ’nin şu anda ABD ile arasında bir suçlu iadesi anlaşması bulunmayan Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) ikamet ettiği belirtiliyor.

Binance ile ABD arasındaki görüşmelerde belirtilen ücretler kesinlik kazanmasa da Binance’i muhtemelen 4 milyar dolardan fazla ödeme yapacağı tahmin ediliyor. Bu, şimdiye kadar bir kripto şirketinin ödemek zorunda kalabileceği en büyük cezalardan biri olabilir.

Bloomberg’e konuşan kaynaklardan üçü, anlaşmanın Binance’in faaliyetlerine devam etmesine izin verecek bir denge sağlamayı amaçladığını dile getirmişti.

Bir dönem kapanıyor

WSJ’nin haberine göre CZ, yapılan anlaşmanın ardından istifa etmeyi kabul etti.

Binance, anlaşma kapsamında 4,3 milyar dolarlık bir ödeme yapacak.

Ek olarak CZ, Binance’in çoğunluk hissesini elinde bulundurmaya devam ederken şirkette herhangi bir yönetici pozisyonunda yer alamayacak.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala