bitcoinBTC/TRY
1.269.025,31 TL 1,09%
ethereumETH/TRY
65.490,97 TL 1,09%
tetherUSDT/TRY
28,90 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
6.663,68 TL 1,01%
xrpXRP/TRY
18,07 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
1.838,14 TL 3,43%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
65.479,98 TL 0,23%
cardanoADA/TRY
12,91 TL 8,04%
dogecoinDOGE/TRY
2,87 TL 8,17%

Paylaş

Binance bazı işlem çiftlerinde stabilcoin desteğini kaldıracak

binance

Binance, XRP ve BNB çiftlerinden başlayarak BUSD stabilcoin desteğini aşamalı olarak kaldıracak.

Önde gelen kripto para borsası Binance, 23 Kasım’da XRP/BUSD ve BNB/BUSD marjin alım satım çiftlerinden başlayarak BUSD stablecoin’i içeren belirli alım satım çiftlerini kaldırmaya hazırlandığı açıkladı. Bu karar, Paxos’un bu yılın başlarında yeni token basımını durdurmasının ardından Binance’in BUSD stablecoin’e verdiği desteği kademeli olarak sonlandırmaya yönelik daha geniş bir hamlesinin parçası olarak yorumlandı.

Halihazırda Binance’in marjin platformunda etkilenen çiftlerle işlem yapan kullanıcıların pozisyonlarını proaktif olarak yönetmeleri tavsiye edildi. Borsa, listeden çıkarma işlemi yürürlüğe girdiğinde bekleyen işlemleri otomatik olarak kapatacak ve bekleyen emirleri iptal edecek. Yatırımcılar, otomatik uzlaşmadan kaçınmak için pozisyonlarını kapatma ya da listeden çıkarma tarihinden önce transfer etme seçeneğine sahip olacaklar.

Günlük işlem hacminin önemli bir kısmını oluşturan XRP/USDT gibi Binance üzerindeki diğer XRP işlem çiftleri bu değişiklikten etkilenmeyecek. USDT çifti aktif kalmaya ve alım satımları kesintisiz şekilde kolaylaştırmaya devam edecek.

Binance, yaklaşan değişikliklerin duyurulması konusunda şeffaf davranarak BUSD tokenlarına sahip kullanıcıların varlıklarını önümüzdeki yılın Şubat ayından önce alternatif kripto paralara dönüştürmeyi düşünmeleri gerektiğini vurguladı. Bu ön bildirim, kullanıcıların varlıklarıyla ilgili bilinçli kararlar alması ve yatırım stratejilerini buna göre ayarlaması için yeterli zaman sağlamış oldu.

BUSD’nin aşamalı olarak durdurulması, kripto piyasası ortamı geliştikçe Binance için stratejik bir değişim anlamına geldi. Sektördeki en büyük platformlardan biri olan Binance’in stabilcoin tekliflerinde yaptığı ayarlamalar yatırımcılar tarafından yakından izlendiği için daha geniş piyasa dinamiklerini etkileyebiliyor.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala