bitcoinBTC/TRY
1.258.273,91 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
68.475,05 TL 5,55%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.797,57 TL 2,01%
xrpXRP/TRY
18,69 TL 1,74%
solanaSOL/TRY
2.092,74 TL 13,89%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
68.383,96 TL 5,46%
cardanoADA/TRY
14,44 TL 14,29%
dogecoinDOGE/TRY
2,83 TL 3,37%

Paylaş

Binance 3. çeyrek raporu yayımlandı

FILE PHOTO: Binance logo and stock graph are displayed in this illustration taken

Binance 3. çeyrek raporu yayımlandı. Raporda, yüksek faiz oranları nedeniyle kripto piyasası “zorlu” olarak değerlendirildi.

Piyasa düşüşte

Binance, 3. çeyrek piyasa nabzı raporunda kripto için zorlu bir çeyrek olduğunu doğruladı. Rapora göre, Deutsche Bank, Sony ve PayPal gibi kurumsal oyuncuların piyasaya girmesi yaşanan sıkıntıların bir kısmının telafi edilmesine yardımcı olsa da piyasa birçok sektörde düşüş gösterdi.

Küresel kripto piyasası kapitalizasyonu, “‘daha uzun süre daha yüksek’ faiz oranı söyleminin devam etmesiyle” bir önceki çeyreğe göre (QoQ) yüzde 8,6 düştü. Kaynak yaratma 2020’nin 4. çeyreğinden bu yana en düşük seviyedeydi ve bir önceki çeyreğe göre yüzde 21,4 azalırken, altyapı diğer sektörlerden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi.

NEAR büyük bir istisna olmakla birlikte, blokzincirlerinde faaliyet biraz azaldı. Bir önceki çeyreğe göre yaklaşık yüzde 120’lik bir artış görüldü. NEAR ayrıca Ağustos ayında başlayan aktif adreslerde bir artış gördü. BNB keskin bir düşüş yaşarken, Ethereum bir miktar yükseldi ve Solana hafif düştü.

Kilitlenen toplam değer (TVL), gerçek dünya varlıklarının akınına rağmen merkezi olmayan finans genelinde yüzde 13,1 düşerken, likit staking yüzde 10,5 artış gösterdi. Ethereum, yüzde 18,6’lık düşüşe rağmen TVL’nin yüzde 55,1’i ile lider blokzinciri oldu. Tron’un TVL’si bir önceki çeyreğe göre yüzde 17,9 arttı. Tether USDT 1,00 doların altındaki hisse senetleri stabilcoin piyasasının yüzde 67,2’sini oluşturdu.

NFT satışları düşüşünü sürdürdü. Eylül ayı, yaklaşık 300 milyon dolar ile Ocak 2021’den bu yana NFT satışları için en kötü ay oldu. O ayki ortalama satış fiyatı 38,17 dolar olurken, Ağustos 2021’deki 791,84 dolarlık en yüksek seviyeye geriledi. Ancak, Eylül ayındaki keskin düşüşe rağmen NFT’lerle yapılan işlemler genel olarak artış gösterdi.

Oyun token’ları, bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 44,9’luk düşüşle fiyatta da kayıp lideri olmalarına rağmen, NFT satışlarında başı çekti. Web3 oyunlarının yüzde 28’inden azı yayına girdi. Binance, Google’ın Play Store’daki oyunlarda NFT’lere izin verme kararının piyasaya yeni bir ivme kazandırabileceğini söyledi. Sweat Economy ve SuperWalk’un benzersiz aktif cüzdanlara göre sırasıyla ikinci ve üçüncü sırayı alması, kazanmaya yönelik oyunlara olan ilginin arttığını gösteriyor.

En iyi on coinden altısı bu yıl artış kaydetti. Solana (SOL) yüzde 113,73 artışla en iyi gösteriye sahip olurken, Ton yüzde 3,11 düşüşle listeye giriş yaptı. Bitcoin BTC 28 bin 734 dolar düşüşle şu ana kadar yüzde 63,05 artış gösterirken, Ether ETH bin 568 dolar düşüşle yüzde 39,9 artış gösterdi. BNB (BNB) 2023 yılının 3. çeyreğinin sonunda yüzde 12,77 değer kaybetmişti.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala