bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Yuga Labs CryptoPunks’ı Satın Aldı, Satışlar Yüzde 1.200 Arttı

Yuga Labs CryptoPunksi Satin Aldi Satişlar Yüzde 1.200 Artti

Hatırlarsanız kısa bir süre önce sizlerle Bored Ape Yacht Club‘ın yaratıcısı olan Yuga Labs‘ın CryptoPunks ve Meebits’i satın aldığını paylaşmıştık. Son olarak bu satın alım sonrası Popüler Ethereum NFT koleksiyonu CryptoPunks, satışlarda önemli bir artış gördü.

Yuga Labs CryptoPunks'ı Satın Aldı, Satışlar Yüzde 1.200 Arttı

Yuga Labs CryptoPunks’ı Satın Aldı, Satışlar Arttı

Larva Labs, popüler CryptoPunks projesinin IP’sini Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları Yuga Labs’a satacağını duyurması NFT dünyasının oldukça dikkatini çekti. Satın alım haberinin ardından CryptoPunks tam anlamıyla kek gibi satmaya başladı.

CryptoSlam’den alınan verilere baktığımızda Ethereum NFT koleksiyonunun ikincil piyasa satışları, son 24 saatte 18.8 milyon dolara ulaştığını görüyoruz. Bu da önceki 24 saatlik süreye göre yüzde 1.219’luk bir artış anlamına geliyor.

Ek olarak Yuga Labs, kendi Bored Ape koleksiyonlarında olduğu gibi, bireysel CryptoPunks görüntüleri için ilgili sahiplerine IP hakları vereceğini duyurdu. Larva Labs daha önce sahiplerinin NFT görüntülerinden para kazanma yetenekleri hakkında net olmayan rehberlik verdiğinden, bu ayrıntı geçmişte bazı CryptoPunks sahipleri için bir çekişme noktası olmuştu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala