bitcoinBTC/TRY
739.108,50 TL 0,21%
ethereumETH/TRY
45.827,91 TL 1,22%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.917,92 TL 0,32%
xrpXRP/TRY
14,37 TL 2,92%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,16%
staked-etherSTETH/TRY
45.819,12 TL 1,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 1,28%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,17%
solanaSOL/TRY
557,79 TL 2,91%

Paylaş

Türkiye’de ve dünyada trend coinler! 9-15 Eylül

Turkiyede ve dunyada trend coinler

Her hafta olduğu gibi CoinGecko, bu hafta da hem Türkiye’de hem de dünyada trend olan kripto para birimlerini bir araya getirdi. Uzun zamandır hemen hemen aynı kripto para birimlerinin yer aldığı listelerde, bu hafta biraz da olsa olsa farklılık var. Listeye yeni giren isimler de dikkat çekici. Bu listeler piyasadaki yatırımcıların ilgisini takip etmek açısından önemli. Şimdi gelin, hep birlikte 9-15 Eylül tarihleri arasında hangi kripto para birimlerinin öne çıktığına yakından bakalım.

Türkiye’de haftanın trend coinleri! 9-15 Eylül

Coingecko verilerine göre; Türkiye’de trend olan kripto varlıklar sırasıyla EthereumPoW, Kaspa ve Rocket Pool oldu. Dünyada ise Bella Protocol, Bitcoin ve Trust Wallet ilk üç sırada yer aldı.

Her hafta CoinGecko tarafından hazırlanan haftanın trend coinleri listesiyle birlikte hem Türkiye’de hem de dünyada o hafta hangi kripto para birimlerinin öne çıktığını görmüş oluyoruz. 

Türkiye’de trend olan kripto paralar listesinin en başında, EthereumPoW yer aldı. Haberin yazımı sırasında 1,30 dolardan işlem gören EthereumPoW, 140.252.485 dolarlık piyasa değerine sahip. 

Listenin ikinci ismi ise Kaspa var. Piyasa değerine göre 44’üncü sırada olan Kaspa, haberin yazımı esnasında 0,04811603 dolardan işlem görüyor. Kaspa ayrıca son 24 saat içinde de yüzde 1.0 oranında artış kaydetti. 

Listenin devamında ise Rocket Pool, Bitcoin, Arsenal Fan Token, Hydranet ve Pepe yer alıyor. 

Dünyada Haftanın Trend Coinleri!  9-15 Eylül

Dünyada haftanın en trend kripto parası Bella Protocol oldu. Listenin ikinci sırasında ise lider kripto para birimi Bitcoin yatırımcılara göz kırpıyor. Listede adını her hafta görmeye alıştığımız Trust Wallet’ta üçüncü sırada yerini almış durumda.

Piyasa değeri açısından 90. sırada konumlanan GALA da listenin dördüncü sırasında. 0,01437961 dolardan işlem gören GALA, bir süredir düşüşte olan kripto para birimlerinden biri.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala