Metaverse’de 17. YY Osmanlı’sında Oyun Oynamak The Sandbox Ramazan Etkinliği

Kıvılcım Harika Ertunç ve Arslan Kiran ile birlikte The Sandbox’ın Türkiye projelerinden, oyunlaştırılmış açık Metaverse konseptinden ayrıca The Sandbox’ın Ramazan Etkinliği’nden bahsettik.

Kapital’in Yeni Bölümünde Neler Konuşuldu?

The Sandbox Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü Arslan Kiran, The Sandbox hakkında bilgi verirken, “The Sandbox’ın dünyadaki şu an rakamsal olarak, en büyük Metaverse platformu olarak ifade edilebileceğini” dile getirdi. The Sandbox’ın, 4.5 milyon kullanıcısının olduğunu ve merkeziyetsiz bir yapıda olan Blockchain üzerinde kurulmuş bir alternatif dünya olduğunu dile getiren Kiran, şirketinin menşeinin ise Fransa olduğunu belirtti.

Ülkemizdeki kripto ekosistemi hakkında da açıklama yapan Arslan Kiran, “The Sandbox olarak Türkiye özelinde iki tane motivasyonlarının olduğunu, bunlardan ilkinin kriptoya ilginin yüksek olmasının çok büyük avantaj olduğunu ifade ederken, ikinci motivasyonlarının ise oyun sektörü içinde ülkenin büyük bir pazar olduğunu” dile getirdi.

The Sandbox’ın Ramazan Etkinliği’ne de değinen Arslan Kiran, Ramazan etkinliğinin organik şekilde ortaya çıktığın ve Ramazan ayının oyun sektörünün en bereketli ayı olduğunu ifade etti. The Sandbox olarak kendilerinin bu süreçte üç tane deneyim gerçekleştirdiklerini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
618.570,53 TL 0,68%
ethereumETH/TRY
42.941,04 TL 0,64%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.894,49 TL 3,61%
usd-coinUSDC/TRY
23,49 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
12,33 TL 0,22%
staked-etherSTETH/TRY
42.912,60 TL 0,67%
cardanoADA/TRY
6,50 TL 13,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,60 TL 0,19%
solanaSOL/TRY
384,76 TL 12,83%
Bağlantıyı kopyala