kriptografik’te Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Socios Türkiye Direktörü Altuğ Öztürk Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen kriptografik’in sekizinci bölümü yayında. kriptografik’in bu haftaki konuğu, Socios Türkiye Direktörü Altuğ Öztürk Oldu. Altuğ Öztürk ile Fan Token’larda yaşanan gelişmeleri, Chiliz ve Socios ekosistemi ve daha fazlası hakkında konuşuldu.

Konu Başlıkları şu şekilde;

  • Socios.com hikayesi nasıl başladı?
  • Socios’un spor endüstrisine olan katkısı ne durumda?
  • Fan Token’lar manevi duygularla mı alınıyor? İyi bir yatırım aracı mı?
  • Fan Token’lardaki ani yükselmeleri ve düşüşleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
  • Yerli borsaların Fan Token’lara olan ilgisini nasıl buluyorsunuz?
  • Socios’un pazarda bir stratejisi var mı?
  • Türkiye’nin en büyük taraftarlık anketinde son durum nedir?
  • Hangi takımlısınız? Fan Token yatırımınız var mı?
  • Binance’da hangi Token listelenecek?

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz, Altuğ Öztürk’e “Fan Token’lar manevi duygularla mı alınıyor? İyi bir yatırım aracı mı?” sorunu yöneltti:

Altuğ Öztürk “Şimdiye kadar taraftardan ziyade kripto yatırımcıları açıkçası ilgi gösterdi başlangıçta çünkü erken benimseyen 140 Çocuklar biraz daha ana hakkından biraz daha önde bu tarz şeyleri benimsiyor. Şimdi gördüğümüz şey taraftarların da akın akın gelmeye başlaması. Geçtiğimiz günlerde bir milyonuncu kullanacağımızı bu hafta geçtik ve bunun için çok çaba sarf ettik. Ayrıca bunu bir kutladık ve bir yakım yaptık. Son zamanlarda artık gerçek taraftarlar gelmeye başladı. Son dönemde yaptığımız oylamalarda biraz daha değişmeye başladı. biraz daha manevi tarafı ağır basmaya başladı. Artık direkt oylamada söz sahibi olmak isteyenler taraftarlar var” dedi.

– Melis Hazal Karagöz, “Yerli borsaların Fan Token’lara olan ilgisini nasıl buluyorsunuz?” diye sordu:

Altuğ Öztürk “Aslında bu durumu yaşadığımız tek yer Türkiye pazarı diyebiliriz. Dünyada borsalara baktığımızda bizim bizim fan takımlarımız birçok piyasalarda işlem görüyor dünyadaki bütün çoğu borsada var. Türkiye’de Paribu ile bir anlaşmamız var. Türkiye’de ilk olarak Galatasaray Paribu da listelemiştik ve ardından bizim takımlarımız sırasıyla listelenmeye başladı. Borsaların genellikle kullanım alanlarını odaklanmalarının gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

– Melis Hazal Karagöz, son olarak Altuğ Öztürk’e Binance’da hangi Token listelenecek?diye sordu:

Altuğ Öztürk “Net bir şekilde bir cevap veremem çünkü borsalarda bizim haricindeki borsalarda listeleme kararlarını biz almıyoruz. Bu soruyu bize sürekli zaten soruyorlar Portekiz çok soruluyor, City çok zor soruluyor fakat bunların cevabı bizde değil. Dediğim gibi karar verici biz olmadığımız için bu soruları Binance’ e sorulması daha iyi olur” diye konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 369.176,21 TL 0,96%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.316,89 TL 1,01%
tether
Tether (USDT) 8,87 TL 0,44%
cardano
Cardano (ADA) 18,27 TL 0,31%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.254,19 TL 9,91%
xrp
XRP (XRP) 8,31 TL 3,21%
solana
Solana (SOL) 1.195,15 TL 3,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,87 TL 0,17%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,66 TL 3,31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,77 TL 0,85%
Copy link
Powered by Social Snap