bitcoinBTC/TRY
1.600.383,49 TL 0,72%
ethereumETH/TRY
95.944,73 TL 4,24%
tetherUSDT/TRY
30,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
12.038,70 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
3.211,00 TL 0,21%
staked-etherSTETH/TRY
95.904,67 TL 4,26%
xrpXRP/TRY
16,85 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
30,82 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
18,24 TL 0,10%
avalanche-2AVAX/TRY
1.149,23 TL 1,64%

Paylaş

Jack Dorsey’den merkeziyetsiz madencilik hamlesi

jack dorseynin sirketi block bitcoin madenciligine basliyor

Block CEO’su Jack Dorsey, merkeziyetsiz Bitcoin madencilik havuzu için yapılan 6,2 milyon dolar yatırım turuna liderlik yaptı. Dorsey, bu çerçevede Luke Dashjr liderliğindeki Mummolin isimli girişimi destekledi.

Wyoming merkezli Mummolin Inc, 6,2 milyon dolarlık tohum finansman turunun tamamlandığını duyurdu. Yatırım turunun Jack Dorsey liderliğinde yapıldığı açıklandı. Turda Accomplice, Barefoot Bitcoin Fund, MoonKite, NewLayer Capital ve Bitcoin Opportunity Fund gibi önde gelen yatırımcılar yer aldı.

Yatırım turu ile Bitcoin madenciliğini küresel ölçekte merkezsizleştirmeyi amaçlayan OCEAN girişiminin başlatılması hedeflenecek. OCEAN havuzu, blok ödüllerinin doğrudan Coinbase’den alındığı ve geleneksel havuzların bireysel madenci ödemelerinde yarattığı riskleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Projenin iyileştirmeleri ve yükseltmelerinin 2024 yılında açıklanması bekleniyor.

Block Inc. CEO’su Jack Dorsey, “OCEAN, Bitcoin kullanıcıları için hepimizin hissettiğini düşündüğüm bir sorunu çözüyor. Madencilik havuzlarının daha da merkezileşmesi Bitcoin’i rahatsız edebilir” ifadelerini kullandı. Dorsey, Bitcoin için iyi olan projelerin parçası olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Mummolin kurucu ortağı ve Başkanı Mark Artymko, “Geleneksel Bitcoin madencilik havuzları, blok ödüllerini ve işlem ücretlerini madenciler arasında paylaştırmadan önce özel olarak muhafaza eder. Bu durum bireysel madencilerin ödeme alamama olanağını ortaya çıkarıyor. OCEAN, havuzun madenciler üzerindeki aşırı etkisini ortadan kaldırıyor” şeklinde konuştu.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala