bitcoinBTC/TRY
758.298,69 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
45.367,91 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
27,53 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.851,20 TL 1,12%
xrpXRP/TRY
14,70 TL 5,03%
usd-coinUSDC/TRY
27,52 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.391,60 TL 0,69%
solanaSOL/TRY
649,25 TL 2,34%
cardanoADA/TRY
7,09 TL 1,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,19%

Paylaş

Gary Gensler, kripto yaptırımında gözünü karartacak

gary gensler kripto yaptiriminda gozunu kararttirg

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto para birimleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Gensler, kripto üzerinde hüküm sürecek olanın kendi kurumu olması gerektiği konusunda kararlı bir tavır sergiliyor. Gensler, özellikle 12 Eylül’de milletvekillerine de benzer açıklamalar yapmayı düşünüyor.

Gary Gensler, kripto yaptırımı konusunda kararlı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Senato Bankacılık Komitesi duruşmasında kripto konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Gensler, kripto para birimlerinin aslında menkul kıymetler olduğu ve kendi kurumu tarafından düzenlenmesi gerektiği görüşünü yineleyecek. 

gary gensler kripto yaptiriminda gozunu kararttite

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler

Gary Gensler, kripto yaptırımları konusunda şu ifadeleri kullandı: “Bu sektörün menkul kıymetler kanunlarına geniş kapsamlı uyumsuzluğu göz önüne alındığında, bu piyasalarda pek çok sorunla karşılaşmamız şaşırtıcı değil. Bu hikayeyi daha önce de görmüştük. Bu, 1920’lerde federal menkul kıymetler yasalarının yürürlüğe girmesinden önce yaşadıklarımızı hatırlatıyor”

Yapılan bu açıklamaların yanında Gensler, “Çoğu kripto tokenin menkul kıymetler yasalarına tabi olduğu göz önüne alındığında, çoğu kripto aracısının da menkul kıymetler yasalarına uyması gerektiği ortaya çıkıyor” diyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala