El Salvador Başkanı Bukele, 410 BTC Daha Aldıklarını Açıkladı

El Salvador Başkani Bukele 410 BTC Daha Aldiklarini Açikladi

Kısa bir süre önce sizlerler Bitcoin’in (BTC) 36.200 doların altına düştüğünü paylaşmıştık. El Salvador Başkanı Nayib Bukele de, Twitter üzerinden bu düşüşten yararlanarak 15 milyon dolara 410 Bitcoin (BTC) daha aldıklarını açıkladı.

El Salvador Düşüşten 410 BTC Daha Aldı

El Salvador Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi ilan etmesinden bu ana düzenli olarak her Bitcoin (BTC) düşüşünde Bitcoin almaya devam ediyor. Daha öncesinde aldığı toplam Bitcoin (BTC) miktarı 1391 BTC olan El Salvador, bu son Bitcoin alımı ile birlikte toplamda 1801 adet BTC’ye sahip durumda.

Diğer taraftan bir önceki alımlarında ortalama alım fiyatı 51.056 olan El Salvador, 36.100 dolardan aldığı Bitcoin (BTC) ile ortalamayı oldukça düşürmüş durumda.

Diğer taraftan ülkenin lideri Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesinden geçen uzun süreye rağmen hâla eleştirilmeye devam ediyor.

Nayib Bukele kısa bir süre önce Twitter üzerinden yapılan eleştirilere cevap vermiş ve “El Salvador’un Umrunda Değil!” demişti.

Son olarak haberimizin yazımı itibarıyla Bitcoin’in (BTC) CoinMarketCap verilerine göre 36.345 dolardan fiyatlandığını belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
462.927,88 TL 2,48%
ethereumETH/TRY
30.762,74 TL 4,87%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,02%
binancecoinBNB/TRY
4.744,77 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
4.725,76 TL 1,59%
xrpXRP/TRY
6,39 TL 5,86%
binance-usdBUSD/TRY
15,92 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
8,16 TL 8,34%
solanaSOL/TRY
781,18 TL 9,12%
Bağlantıyı kopyala