bitcoinBTC/TRY
1.269.797,33 TL 1,02%
ethereumETH/TRY
68.147,76 TL 0,76%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 1,30%
xrpXRP/TRY
19,37 TL 2,27%
solanaSOL/TRY
2.122,69 TL 2,37%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
68.134,74 TL 0,52%
cardanoADA/TRY
17,27 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,32%

Paylaş

Celsius artık yalnızca madencilik yapacak

celsius

Kripto para kredilendirme şirketi Celsius, yeniden düzenlenen şirketinin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen geri bildirimlerin ardından yalnızca Bitcoin madenciliğine odaklanacağını söyledi.

Yeniden yapılanma kapsamında Celsius, daha önce ‘Fahrenheit NewCo’ adlı bir kuruluşa devretmeyi teklif ettiği bazı varlıklarının firmanın mülklerinde tutulacağını belirtti. Şirket, ‘Mining NewCo’ kuruluşunun ABD’de halka açık olarak işlem görmesini ve Celsius müşterilerinin mülkiyetinde olmasını planladığını açıkladı.

Ayrıca Celsius, “Önümüzdeki haftalarda Borçlular, Planda yeni Mining NewCo işlemini yansıtacak değişiklikleri onaylamak için İflas Mahkemesi’ne başvuruda bulunmayı planlıyor.” dedi.

Celsius, platformdaki para çekme işlemlerindeki duraklamanın ardından Temmuz 2022’de ABD’nin New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesine Bölüm 11 koruması için başvuruda bulundu. Temmuz 2023’te SEC, eski CEO’nun firmanın Faiz Kazanma Programı aracılığıyla güvenli bir yatırım vaat ettiğini iddia ederek Celsius ve Alex Mashinsky aleyhine dava açtı .

ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, Mashinsky’yi Temmuz ayında tutukladı ve eski Celsius CEO’sunu, müşterileri dolandırdığı iddiasıyla bağlantılı olarak menkul kıymet dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve banka havalesi dolandırıcılığıyla suçladı. Haber yayımlandığı sırada Mashinsky, Eylül 2024’te başlaması planlanan duruşması boyunca 40 milyon dolarlık kefaletle serbest kaldı.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala