BTCafe’de Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Yiğit Dikmen Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün eğlenceli sunumuyla BTCafe yayında. BTCafe’de bu haftaki konuğu Survivor’dan tanıdığımız Yiğit Dikmen oldu. Yiğit Dikmen ile hem kripto varlıklardan hem de kripto yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan konuştuk.

Konu Başlıkları:

  • Kripto varlıklar
  • Kripto yatırımları ve dikkat edilmesi gereken noktalar
  • Kaybeden tarafta mısın? Kazanan tarafta mı?

Neler Konuşuldu?

-Melis Hazal Karagöz, Yiğit Dikmen’e kripto varlıklar ile nasıl tanıştığını ve ne kadar süredir ilgilendiğini sordu:

Yiğit Dikmen “Yaklaşık bir seneye yakındır ama tam bir sene olmadı sekiz, dokuz aydır ilgiliyim. Bu durumda gerçekten enteresan bir hikaye ile oldu aslında. Yıllardır görmediğim bir eski takım arkadaşıma baktım Twitter’dan kripto paralarla ilgili bir şeyler yazıyor ben de merak ettim. Çok önceden de aslında ilgim vardı fakat cesaretim yoktu sadece. Bakıldığı zaman bir anda girdim bu işe. Şimdi kendimde geliştirmeye çalışıyorum, grafikler hazırlıyorum ve kendim çözmeye çalışıyorum” dedi.

– Melis Hazal Karagöz, Yiğit Dikme’e “Kaybeden tarafta mısın? Kazanan tarafta mı?” sorusunu yöneltti:

Yiğit Dikmen “Çok şükür kaybeden tarafta daha olmadım hatta Mayıs ayında büyük bir iniş çıkışta küçük bir şaşırmadım ama az çok bir tahminde bulunup iki kat kazanç sağlamıştım. Yani kaybeden tarafta değilim. Ayrıca ben kaldıraçlı işlem yapmıyorum, genelde uzun vadeli yatırım yapıyorum” diye konuştu.

Melis Hazal Karagöz, Yiğit Dikmen’e “Takipçilerin kripto varlıklar ile olan ilgini farketti mi? Nasıl yorumlar alıyorsun?”

Yiğit Dikmen “Birkaç kere böyle şeyler oldu. Instagram’dan da soru oldu, benim de çok komiğime gitmişti. Benden Coin tavsiyesi istemişlerdi, tabii ben de tavsiye verecek durumda değilim. Tavsiye veremem hiç benlik bir durum değil, soranlara sadece benim takip birkaç tane yerli, yabancı ve Türkiye’den birkaç tane önerdiğim insan oldu. Onların yorumlarına bakarak işlem yapabileceklerini söyledim” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 425.303,61 TL 1,30%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.116,05 TL 5,36%
cardano
Cardano (ADA) 21,64 TL 10,52%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.912,47 TL 6,94%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 10,74 TL 6,86%
solana
Solana (SOL) 1.507,01 TL 24,94%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,37 TL 10,17%
polkadot
Polkadot (DOT) 268,99 TL 6,64%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,32 TL 0,10%
Copy link
Powered by Social Snap