BTCafe’de Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Sedef Şahin Oldu

BTCafe’de bu hafta Melis Hazal Karagöz’ün konuğu oyuncu Sedef Şahin oldu. Sedef Şahin ile projelerinden ve para ile olan ilişkisinden bahsedildi.

Neler Konuşuldu?

-Melis Hazal Karagöz Sedef Şahin’e “Para konusunda garantici misin? Nasılsın bu konuda?” diye bir soru yöneltti:

Sedef Şahin “Para konusunda aslında şöyle davranıyorum genellikle, parayı bulduğum zaman harcıyorum. Eğer param yoksa da idare ediyorum. Benim çok lüks yaşadığım zamanlarda oldu fakat mutluluk olmadığında yani aslında ben biraz mutluluğum peşindeyim. Şöyle söyleyeyim, kendimi bulmaya başladığımdan beri aslında mutluluğun peşindeyim. Beni gerçekten ne mutlu ediyor? Para mı? Aşk mı? ayrıca işime inanılmaz düşkün işkolik bir kadınımdır. Kimseyi tanımıyorum iş konusu olduğunda. Gerçek mutluluk hani belki de en çok, mutluluk tanımıyla da alakalı bir şey. Bunun yanında para konusunda garantici miyim? Son zamanlarda öyle olmaya başladım. Açıkçası öngörülemeyen giderler kısmı beni biraz korkutuyor. Özellikle beni, gelirin yüksek olmayıp giderin çok yüksek olması benim korkutmuştu. Bakıldığı zaman aslında para kazanmak çok kolay. Aynı şekilde parayı harcamak da çok kolay gibi geliyor bir taraftan. Bir de ben çok idealleri olan bir kadınım, o yüzden para kazanmak benim için çok kolaydı. Bir de şunu İtiraf etmeliyim ki çok kolay kazıklanırım. Çünkü o paranın peşine düşmüyorum, gitmiyorum” şeklinde konuştu.

-Melis Hazal Karagöz Sedef Şahin’e NFT hakkında bir şey duyup duymadığını sordu:

Sedef Şahin “NFT hakkında bir şey duymadım. Aslında kripto paralar hakkında bilgi edinmek çok istedim. Kulağa çok güzel geliyor. Örnek kripto parayı koy kenara bilmem kaç katını geri al. Çok karlı bir yatırım süreci olduğunu biliyorum Yani bu durumlarda daha garanticiyimdir. O yüzden benim bu konulara girebilmem için doğru bir yatırımcıya ihtiyacım var” diye konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 725.056,34 TL 0,38%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.583,66 TL 6,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.821,80 TL 0,89%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,12%
solana
Solana (SOL) 2.699,10 TL 4,16%
cardano
Cardano (ADA) 19,72 TL 1,20%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 2,91%
polkadot
Polkadot (DOT) 483,71 TL 5,90%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,72 TL 0,89%
Bağlantıyı kopyala