BTCafe’de Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Furkan Kızılay Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün eğlenceli sunumuyla BTCafe‘nin yeni bölümü yayınlandı. BTCafe’nin bu haftaki konuğu oyuncu Furkan Kızılay oldu. Furkan Kızılay ile yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler, kripto varlıklar, kariyeri ve projeleri hakkında konuşuldu.

Konu Başlıkları:

  • Yatırım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Kripto Varlıklar
  • Kariyer ve Projeler

Neler Konuşuldu?

-Melis Hazal Karagöz Furkan Kızılay’a kripto varlıklar ile arasının nasıl olduğunu sordu:

Furkan Kızılay “Kripto paralarda aslında şöyle ben çok yanlış bir zamanda Kripto varlıklara yatırım yaptım. Bitcoin’e yüksekten girdim ve ben girdiğim gibi piyasa çöktü. Tabii gerilemeye beraber panik satışı yapmadım o sırada zaten ben uzun dönem yatırım yapan bir insanım. Kendi genel hayatımda bile riski pek sevmem. Yani kısa dönemde hemen kazanayım diye bir çabam yok. Dolayısıyla uzun bir yatırım yaptığım için beklediğimizde karşılığını alırız. Bakıldığı zaman çok inişli çıkışlı bir piyasa sürekli bir iniş çıkış ile uyanıyoruz. Bu inişleri ve çıkışları değerlendirmek lazım sürekli başında olmak lazım ama ben hiç trader mantıyla çalışmadım ben alırım belirli bir miktar atarım ve beklerim ayrıca hedeflediğim bir yer var oraya gelince zaten çıkıyorum” dedi.

Furkan Kızılay “Arkadaşlarla dedik ki şu kaldıraç ne diye çok merak ettik. Herkes çok da tehlikeli bir şey diye bahsediyor. Biz bir deneyelim dedik 20 dolarınız vardı 20 dolarla küçük bir deneme yapalım dedik yatırdık paramızı, 10-15 gün içinde paramızı 500 dolara getirdik ve böyle çok para kazanırız diye düşündük, kaldıraç iyiymiş falan dedik. Dün piyasada bir düşüş yaşadı ve biz bin dolar kaybettik. O yüzden tehlikeli şeyler iyi analiz yapılması gerekir, YouTube kanalından analizcileri dinliyorum. En azından bu piyasada yapmak istiyorsan mutlaka dinlenmesi okuma yapılması hatta yurtdışı kaynaklara bakması gerekiyor hatta ben yurtdışı kaynakları böyle okumaya çalışıyorum ufak dipnotlar olabiliyor” diye ekledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 511.824,73 TL 3,20%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.505,00 TL 1,64%
tether
Tether (USDT) 8,98 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 19,30 TL 2,90%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.673,99 TL 0,08%
xrp
XRP (XRP) 10,05 TL 2,78%
solana
Solana (SOL) 1.284,75 TL 3,87%
polkadot
Polkadot (DOT) 301,17 TL 4,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,05 TL 2,02%
Copy link
Powered by Social Snap