BTCafe’de Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Aytaç Uşun Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün eğlenceli sunumuyla BTCafe‘nin yeni bölümü yayınlandı. BTCafe’de bu hafta Melis Hazal Karagöz’ün konuğu Aytaç Uşun oldu. Aytaç Uşun ile projelerinden ve kendisinden bahsedildi.

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz Aytaç Uşun’a oyunculuk mesleğine nasıl başladığı ve projelerini sordu:

Aytaç Uşun “İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okuyorken öncelikle nerede okudun değil de nerede mutlu olduğun önemli olduğunu düşündüğüm için önemli olduğu için okulu bırakmıştım. Lise zamanlarımda tiyatro kolundaydım. Bir tane edebiyat hocam vardı ve beni hafta sonları tiyatro provalarına başlattı. Özellikle hep sosyal faaliyet olsun diye gitmiştim. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okurken de harçlık çıkartmak için çocuk ve yetişkin tiyatrosu yapıyordum. Aynı zamanda animatörlükte yapıyordum. O zamanlar tiyatroyu hiç meslek olarak görmedim. Aslında meslek olarakta çok geç gördüm. Ben tiyatroya 14 yaşında başladım ama meslek olarak 22 yaşında başladım diyebilirim” dedi.

-Melis Hazal Karagöz Aytaç Uşun’a en çok nereye para harcadığını sordu:

Aytaç Uşun “Ben nereye para harcıyorum gerçekten bilmiyorum. Zaten bilinçli bir harcamada paranı kontrol edebiliyorsun ama bilinçsiz bir harcama yaptığında tasarruf yapamıyorsun. Mesela arkadaşlarla dışarıya çıktığımızda gün sonunda paranın nereye gittiğini merak ediyoruz. Yani bilinçsizce para harcamak iyi bir şey değil” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.219,91 TL 7,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.749,58 TL 6,99%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.001,97 TL 6,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 1,81%
solana
Solana (SOL) 1.260,42 TL 8,25%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 4,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 865,72 TL 2,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,81 TL 9,26%
Bağlantıyı kopyala