bitcoinBTC/TRY
1.275.590,08 TL 1,39%
ethereumETH/TRY
65.843,50 TL 0,56%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.689,42 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
18,17 TL 1,51%
solanaSOL/TRY
1.841,32 TL 4,51%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.971,62 TL 1,25%
cardanoADA/TRY
12,92 TL 8,83%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 9,90%

Paylaş

Birleşik Krallık’tan Binance ortağına kısıtlama

binance

Birleşik Krallık mali gözlemcisi Binance ortağının kripto reklamları yayınlamasını kısıtladı.

Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA), kripto borsası Binance’in düzenleyicinin pazarlama rejimine uyum için ortaklık kurduğu eşler arası borç verme platformu Rebuildingsociety’ye kısıtlamalar getirdi.

10 Ekim tarihli bir bildirimde FCA, Rebuildingsociety’nin “yetkisiz bir kişi tarafından iletişim için Nitelikli bir Kripto Varlık için herhangi bir finansal promosyonun içeriğini onaylama” yetkisine sahip olmadığını ve mevcut onayları geri çekmesi gerektiğini söyledi. Bildirim, Binance’in artık FCA’nın 8 Ekim’de yürürlüğe giren pazarlama gerekliliklerine uygun bir Birleşik Krallık ortağına sahip olmayabileceğini öne sürdü.

Tüm reklamlar geri çekilecek

Düzenleyici kurum, Rebuildingsociety’yi -muhtemelen Binance de dahil olmak üzere- herhangi bir müşteriye “Nitelikli bir Kripto Varlık için herhangi bir Finansal Promosyonun içeriğini onaylamasına izin verilmediğini” bildirmesi, finansal promosyonları onaylamayı teklif eden tüm reklamları geri çekmesi ve FCA’ya uygunluğunu yazılı olarak teyit etmesi konusunda uyardı.

Öte yandan Binance, Rebuildingsociety’yi kullanarak İngiltere’deki kullanıcılarının borsanın ürün ve hizmetlerini yerelleştirilmiş bir alan adı üzerinden görüntülemesini sağlamayı amaçlıyordu çünkü borsa FCA’ya kayıtlı değildi.

FCA’nın kısıtlamaları, Binance’in Rebuildingsociety ile ortaklığını duyurmasından yedi günden kısa bir süre sonra gelmiş oldu ve borsanın İngiltere’deki kullanıcılara spot ticaret, NFT ile diğer ürün ve hizmetleri pazarlamasına izin verdi. FCA’nın rejimi altında, kripto borsası artık tavsiye bonusları ve hediye kartları sunmayacağını söyledi.

FCA’nın 8 Ekim’de yürürlüğe giren pazarlama rejimi, kripto şirketleri de dahil olmak üzere firmaların “açık, adil ve yanıltıcı olmayan” reklamlar sunmasını ya da cezai suçlamalarla karşı karşıya kalmasını amaçlıyordu. FCA, bazı şirketlerin kuralları çevreleyen belirsizliğin ortasında Ocak 2024 son tarihi için onay alabileceğini ekledi, ancak Binance’in bu uzatmayı takip etmeyi planlayıp planlamadığı henüz belli değil. OKX ve MoonPay de dahil olmak üzere şirketler, FCA kurallarına uymayı planladıklarını da açıkladılar.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala