Unstoppable Domains Cephesinden, Yapay Zekâ Destekli Avatar Hamlesi

unstoppable domains cephesinden yapay zeka destekli avatar hamlesi

Web3 alanında hizmet gösteren alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains, web3 alanında genişlemesine devam ediyor. Unstoppable Domains son olarak Polygon Blockchain ağında NFT olarak kullanılabilen yapay zekâ (AI) avatarları kullanıma sundu.

Unstoppable Domains Tarafından Avatar Hamlesi

Web3 alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains, kullanıcıların dijital kimlikler oluşturmasına ve geliştirmesine imkân tanıyan yapay zeka tarafından oluşturulan profil fotoğraflarını kullanıma sunuyor.

unstoppable domains cephesinden yapay zeka destekli avatar hamlesi 2

Son dönemdeki popüler AI fotoğraf uygulaması Lensa ile benzer şekilde Unstoppable Domains tarafından sunulan AI avatar uygulaması, bilgisayar tarafından oluşturulan benzersiz ve gerçekçi profil fotoğrafları oluşturmak için bir dizi görüntüden yararlanıyor. Bununla birlikte 14.99 dolar ödeme yapan kullanıcılar, kendilerine ait 20 adede kadar görsel yükleyebilir ve yazılım tarafından oluşturulan 200 görsele bir saat gibi kısa bir sürede erişebilecek.

Bu görüntüler daha sonra Polygon Blockchain ağında NFT olarak basılabiliyor ve Unstoppable Domains üzerinde bir profil fotoğrafı olarak kullanılabiliyor. Konu hakkında açıklama yapan Unstoppable Domains kıdemli mühendislik direktörü Lisa DeLuca, AI inovasyonunun Unstoppable Domains’e getirmenin kendileri için çok önemli bir şey olduğunu dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.765,74 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
38.230,24 TL 0,29%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.256,43 TL 0,75%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,61 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,63%
staked-etherSTETH/TRY
38.220,77 TL 0,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
18,19 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala