bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,282.22 0.16%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,488.62 0.84%
bnb
BNB (BNB) $ 586.41 0.10%
solana
Solana (SOL) $ 134.37 1.55%
xrp
XRP (XRP) $ 0.484621 1.13%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.375317 2.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123601 1.16%

Unstoppable Domains Cephesinden, Yapay Zekâ Destekli Avatar Hamlesi

unstoppable domains cephesinden yapay zeka destekli avatar hamlesi

Web3 alanında hizmet gösteren alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains, web3 alanında genişlemesine devam ediyor. Unstoppable Domains son olarak Polygon Blockchain ağında NFT olarak kullanılabilen yapay zekâ (AI) avatarları kullanıma sundu.

Unstoppable Domains Tarafından Avatar Hamlesi

Web3 alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains, kullanıcıların dijital kimlikler oluşturmasına ve geliştirmesine imkân tanıyan yapay zeka tarafından oluşturulan profil fotoğraflarını kullanıma sunuyor.

unstoppable domains cephesinden yapay zeka destekli avatar hamlesi 2

Son dönemdeki popüler AI fotoğraf uygulaması Lensa ile benzer şekilde Unstoppable Domains tarafından sunulan AI avatar uygulaması, bilgisayar tarafından oluşturulan benzersiz ve gerçekçi profil fotoğrafları oluşturmak için bir dizi görüntüden yararlanıyor. Bununla birlikte 14.99 dolar ödeme yapan kullanıcılar, kendilerine ait 20 adede kadar görsel yükleyebilir ve yazılım tarafından oluşturulan 200 görsele bir saat gibi kısa bir sürede erişebilecek.

Bu görüntüler daha sonra Polygon Blockchain ağında NFT olarak basılabiliyor ve Unstoppable Domains üzerinde bir profil fotoğrafı olarak kullanılabiliyor. Konu hakkında açıklama yapan Unstoppable Domains kıdemli mühendislik direktörü Lisa DeLuca, AI inovasyonunun Unstoppable Domains’e getirmenin kendileri için çok önemli bir şey olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala