bitcoinBTC/TRY
740.647,24 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
45.865,69 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
27,44 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.901,49 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
14,16 TL 1,62%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.909,82 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
6,94 TL 1,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,18%
solanaSOL/TRY
583,62 TL 5,03%

Paylaş

Sam Altman’ın Worldcoin’i hakkında soruşturma

Sam Altmanin Worldcoini Hakkinda Sorusturma

Birleşik Krallık, OpenAI CEO’su Sam Altman Worldcoin’i inceleyecek. Dün piyasaya sürülen Worldcoin’in (WLD) düzenlemelere uygun olup olmadığı değerlendirilecek. Tartışmalı projeye iris taramaları nedeniyle eleştiriler yapılmıştı.

Sam Altmanin Worldcoini piyasaya surulecek22

Birleşik Krallık, Worldcoin’i inceleyecek

İngiltere’nin veri gözlemcisi Bilgi Komisyonları Ofisi (ICO), OpenAI CEO’su Sam Altman’ın projesi olan Worldcoin’i inceleme altına aldı.

Bilgi Komisyonu Ofisi’nden yapılan açıklamada, WorldCoin’in Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülmesi hakkında daha fazla araştırma yapılacağı ifade edildi. Açıklamada, şirketlerin kişisel verileri işlemek için açık bir yasal dayanağa sahip olmaları gerektiği belirtildi.

Worldcoin’in kullanıcı sayısı 2 milyonu aşmıştı. Şirket, projeyi dijital pasaport olarak tanımlamıştı. Şirket, Orb’un bulunduğu pazarların her birinde yerel ve özel düzenlemelere uyduklarını iddia etmişti. Proje, 20 ülkede göz tarama operasyonlarını ölçeklendirdiğini bildirmişti.

Worldcoin’in arkasındaki şirket olan Tools for Humanity, ‘The Orb’ adı verilen bir cihazla göz taraması karşılığında ücretsiz WLD dağıtımı gerçekleştirmişti.

WLD, dün itibarıyla büyük borsalarda işlem görmeye başladı. 1,92 dolardan piyasaya sürülen WLD, ilk işlem saatlerinde 3,58 dolara kadar yükseldi. WLD, son 24 saatte yüzde 25’e yakın düşüşle 2,11 dolardan işlem görüyor. Proje, iris taramaları nedeniyle tartışmalara yol açmıştı. Kimlik doğrulama ve kişisel gizliliğe yönelik eleştiriler yapılmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala