bitcoinBTC/TRY
756.468,92 TL 2,72%
ethereumETH/TRY
45.395,83 TL 4,56%
tetherUSDT/TRY
27,47 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.874,09 TL 2,50%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,63%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,14%
staked-etherSTETH/TRY
45.420,27 TL 4,64%
solanaSOL/TRY
660,03 TL 0,48%
cardanoADA/TRY
7,17 TL 2,54%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,93%

Paylaş

Japonya’dan daha fazla Web3 sinyali

Japonyadan daha fazla Web3 sinyali222

Japonya‘dan daha fazla Web3 politikası için güçlü sinyal geldi. Başbakan Fumio Kishida, ülkenin token kullanımı konusunda Web3 ortamını iyileştirmeyi planladıklarını bildirdi. Kishida, büyük Japon şirketlerinin metaverse için ekonomik bölgeler yaratacağını açıkladı.

Japonya Borsalarindan 10 Kat Kaldirac Talebi222

Japonya, Web3 için daha fazla düzenleme planlıyor

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Web3‘e yönelik planlarına ilişkin konuştu. Kishida, kullanıcı güvenliğini ön plana çıkaran ve içerik endüstrisini canlandırmayı amaçlayan iyileştirmeler planladıklarını söyledi. Tokyo’daki WebX konferansında konuşan Kishida, Liberal Demokrat Parti’nin Web3’e yönelik pozitif bakışını sürdürdü. Kishida, inovasyon, start-up’lar ve dijital dönüşüme odaklanarak büyüme ve servet dağılımını artırmayı amaçlayan amiral gemisi ekonomi politikasına atıfta bulundu. Başbakan, “Web3, yeni kapitalizmin bir parçası” dedi.

Başbakan Kishida, büyük Japon şirketlerinin metaverse için yeni projeler açıklayacağını da bildirdi. Liberal Demokrat Parti’nin araştırma konseyi başkanı Koichi Haguida da partisinin Web3’e yönelik tavrına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Haguida, Web3 yönelik kapsayıcı bir duruş sergilenmesi gerektiğini ifade etti.

Ülkede son dönemlerde kripto şirketlerine yönelik bazı düzenlemeler yapılmıştı. Token ihraç eden şirketlere yönelik yeni vergi kuralları bu düzenlemeler arasında yer almıştı. Buna göre token ihraççıları kazançları için yüzde 30 kripto vergisinden muaf tutulmuştu. Daha önce gerçekleşmemiş kazançlar üzerinde de vergi alınıyordu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala