bitcoinBTC/TRY
1.278.763,71 TL 4,56%
ethereumETH/TRY
65.871,10 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.686,37 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
17,91 TL 0,93%
solanaSOL/TRY
1.757,93 TL 1,65%
usd-coinUSDC/TRY
28,87 TL 0,19%
staked-etherSTETH/TRY
65.937,91 TL 1,71%
cardanoADA/TRY
12,23 TL 4,37%
dogecoinDOGE/TRY
2,71 TL 4,65%

Paylaş

FinCEN’den Korver, Andreessen Horowitz’e (a16z) Katılıyor

fincenden korver andreessen horowitze a16z katiliyor

ABD Mali Suçları Uygulama Ağı’nda (FinCEN) baş dijital para birimi danışmanı olarak görev alan Michele Korver, Andreessen Horowitz’in (a16z) ekibine katılıyor.

Michele Korver, a16z’nin Ekibine Katıldı

Michele Korver, ABD Mali Suçları Uygulama Ağı’nda (FinCEN) yaklaşık 9 ay çalıştı. Nispeten az diyebileceğimiz bu çalışma süresinin ardından Korver’in yeni ekibi Korver, Andreessen Horowitz (a16z) oldu. Bu arada Korver, daha öncesinde ise yaklaşık 4 yıl boyunca ABD Adalet Bakanlığı için dijital para danışmanı olarak görev almıştı.

Korver, konuya dair duyuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı:

“Hükümette ve kolluk kuvvetlerinde 27 yıl geçirdikten sonra, en son FinCEN’de Dijital Para Birimi Baş Danışmanı olarak çalıştım. Şimdi ise a16z’ye katılıyorum”

Korver, tweetine şu sözlerle devam etti:

“Web3 ve onun altında yatan kripto teknolojisinin ulusal öneme sahip kritik sorunları çözebileceği benim için açık. Kariyerimin çoğunu politika yapıcıların bu teknolojinin gücünü ve potansiyelini anlamalarına yardımcı olmaya adadım”

Girişim sermayesi şirketi a16z, kripto ve blok zinciri teknolojisine yaptığı büyük yatırımlarla biliniyor. CoinDesk‘e göre şirket, yakın zamanda bir kripto girişim fonu için 4,5 milyar dolarlık bir fon artırmayı planlıyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala