bitcoinBTC/TRY
739.904,96 TL 0,49%
ethereumETH/TRY
45.763,92 TL 0,64%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.925,34 TL 0,38%
xrpXRP/TRY
14,63 TL 4,83%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
45.780,40 TL 0,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,99%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,37%
solanaSOL/TRY
557,52 TL 3,39%

Paylaş

Coinbase, Bitcoin Lightning ağını bünyesine katacak

coinbase bitcoin lightning agini bunyesine katacaker

Kripto para borsası Coinbase, kullanıcıların daha hızlı ve daha ucuz Bitcoin arayışına girmesi nedeniyle ödeme protokolü Lightning Network’ü entegre etme kararını doğruladı.

Coinbase, Bitcoin Lightning ağını entegre edecek

Kripto para borsaları son döneme yaptıkları çalışmalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Coinbase de Bitcoin Lightning ağını entegre edeceğini duyurdu. Lighting Network Bitcoin‘in ölçeklenebilirlik sorununu çözmeye yardımcı olmak ve nispeten daha hızlı ve daha ucuz işlemler vaat eden yeni kripto para birimi projeleriyle rekabet edebilmek için oluşturuldu. 

Coinbase ve Binance dahil olmak üzere büyük kripto borsaları, birçok topluluk üyesinin NL entegrasyonunun borsaların geliri için daha az teşvik sunduğunu öne sürmesi nedeniyle layer 2 çözümünü benimseme niyetinde olmadığını ortaya koydu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı: “Bitcoin, kriptodaki en önemli varlık ve biz daha hızlı/daha ucuz Bitcoin işlemlerini mümkün kılmak için üzerimize düşeni yapmaktan heyecan duyuyoruz. Entegrasyon biraz zaman alacak bu yüzden lütfen sabırlı olun”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala