bitcoinBTC/TRY
1.272.111,52 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
67.934,85 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.901,50 TL 1,53%
xrpXRP/TRY
19,30 TL 0,19%
solanaSOL/TRY
2.131,08 TL 0,66%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.956,84 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
16,95 TL 8,99%
dogecoinDOGE/TRY
2,88 TL 2,12%

Paylaş

Apple’ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak’tan Bitcoin Tahmini

apple kurucu ortagi steve wozniaktan bitcoin tahmini

Teknoloji devi Apple’ın kurucu ortağı olan Steve Wozniak, Bitcoin’e olan desteğini sürdürüyor. Kısa süre önce Business Insider ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in altında yatan mekanikleri öven Wozniak bu kez de Bitcoin fiyatı için bir tahminde bulundu.

Steve Wozniak: Bitcoin’in 100.000 Dolara Ulaşmasını Bekliyorum

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin fiyatı için 100.000 dolar tahmini yaptı. “Bunu tüm ilgiden gerçekten hissediyorum” diyen Wozniak, kripto para birimlerine olan ilginin de altını çizdi. Yakın zaman önce bir podcast yayınına katılan ünlü isim, “Başlangıçta bu yeni şeyle nasıl oynadığınızı söylemek için bir sürü bitcoin aldım. Sonra Bitcoin çok yükseldi. Pekala, korktum ve bir Bitcoin hariç tüm bitcoinlerimi sattım.

apple kurucu ortagi steve wozniaktan bitcoin tahmini 2

Wozniak, bu alımda amacının ‘oynamak, denemek’ olduğunu da söyledi ve sonrasında Bitcoin ile ilgili bir fiyat tahmini yaptı:

“Son zamanlarda Bitcoin‘in 100.000 dolara gideceğini düşünüyorum. Bu hissi nereden aldığımı bilmiyorum. Buna bir matematik koyamam. Tüm ilgiden bunu gerçekten hissediyorum. Kriptoya ilgi çok yüksek”

Wozniak ek olarak kripto para borsası Coinbase’teki çevrimiçi bir cüzdana da Bir sürü paya koyduğunu” da söyledi.

Bitcoin’de bir miktarı parası olan Wozniak, bir yatırımcı olmadığının da altını çizdi. Hayatında hiç hisse senedi yatırımı yapmadığını söyleyen Wozniak, iPhone’da hiç Apple Stock uygulamasını kullanmadığını da belirtti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala