6 Haftanın En Düşüğü! Bitcoin, 55.000 Doların Altına İndi

6 haftanin en dusugu bitcoin 55 000 dolarin altina indi

Bitcoin (BTC), güne düşüşlerle başladı. Sadece birkaç saat içinde birkaç bin dolarlık gerileme yaşayan Bitcoin, 55.000 doların altına düştü. Kripto para piyasasının çoğunda düşüşler yaşandı. Saatlik tasfiyeler, 300 milyon doların üzerine çıktı.

Bitcoin, 55.000 Doların Altına Düştü

Değer bakımından kripto varlıklar piyasasının lideri olan Bitcoin, 59.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. Ancak, rüzgar tersine döndü. 58.000 dolara inen BTC, birkaç saat içinde 3.000 dolardan fazla değer kaybetti. 13 Ekim’den bu yana ilk kez 55.000 doların altına indi.

6 haftanin en dusugu bitcoin 55 000 dolarin altina indi 2

Dijital varlıklar piyasasının geri kalanında da düşüşler var. Ethereum, günlük yüzde 5’lik bir düşüşle 4.1000 doları gördü. Solana, Polkador, Avalanche, Dogecoin, CRO, Litecoin ve Ripple da 24 saatte yüzde 9 ila yüzde 15 arasında geri çekilme yaşadı ve önemli miktarda değer kaybetti.

Tüm bunlar yaşanırken, kaldıraçlı işlemde olan trader’lar da önemli kayıplar yaşadı. Zincir üstü verilere göre, tasfiyeler bir saatte 300 milyon doları, günlük bazda ise 600 milyon doları aştı.

Bybit borsasında gerçekleşen en büyük ve tek tasfiye emri 12 milyon dolar değeriyle dikkat çekti. Bu tasfiye Ethereum’da yaşandı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala