kriptografik’te Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu Eralp Büyükaslan Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla kriptografik’in yeni bölümü yayınlandı. kriptografik’te bu hafta Melis Hazal Karagöz’ün Eralp Büyükaslan konuğu oldu. Eralp Büyükaslan ile Bitcoin ve altcoinleri teknik analiz ile grafik üzerinden incelendi.

Konu Başlıkları

  • Kısa vadeli Bitcoin ve Altcoin hedefleri
  • Bitcoin yükselecek mi, altcoinler ne olur?
  • Bitcoin ve altcoinlerde son durum nedir?
  • Kripto varlıklara dair en güncel gelişmeleri

Neler Konuşuldu?

-Melis Hazal Karagöz Eralp Büyükaslan’dan haftalık bir değerlendirme istedi:

Eralp Büyükaslan “Bitcoin de zaten genel trendlerde okumak için büyük oranda haftalık perspektifleri bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Hemen hemen her platformda aktarmaya çalışıyoruz arkadaşlarla çünkü gerçek trendi görebilmemiz için haftalık olarak mutlaka haftalık bir inceleme önceliğimiz. Şimdi Bitcoin’de an itibariyle haftalık tablonun bize söylediği şöyle bir şey var Nisan ve Mayıs aylarında yaptığımız hemen hemen 59000 seviyesine gelen tepe seviyesi uzun sürece tepe olarak izlediğimiz alanlar oldu. Ancak 11 ekim tarihinde baktığımızda o haftanın kapanışı ile birlikte bu direncin üstünde yükselen bir trend yakaladık takip eden Bitcoin yatay bir güç toplayıp buraya desteği çevirip aynı zamanda yukarı yönde hareketimize devam ettirdi. Bitcoin son derece sağlıklı bir trend gösterdi”dedi.

-Melis Hazal Karagöz Eralp Büyükaslan’a yatırımcı psikolojisinin durumlardan nasıl etkilendiğini ve neler yapması gerektiğini sordu:

Eralp Büyükaslan “Öncelikle şunu söyleyeyim klişe olacak ama bana göre burada hem bu konunun öznel bir cevabı olduğunu hem de profesyonel bir cevabı olduğunu düşünüyorum. Öznel cevabına gelirsek bana göre insanlar kendi zaaflarını bilmesi gerekir. Çünkü bazı insanlar riks katsayısı yüksektir bazılarının ki düşüktür. Bazılarının maddi imkanları alabilir bazıları yaratılışı itibariyle biraz önce insan kendi tanıması gerektiğini düşünüyorum. Ne kadar risk alabilirsin ne kadar şartlarınız var önce bana bir sorunun cevabını vemesi gerektiğini düşünüyorum.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 719.983,12 TL 1,13%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.528,66 TL 4,70%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.886,60 TL 0,80%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,08%
solana
Solana (SOL) 2.634,56 TL 2,23%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 3,06%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 0,90%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,95 TL 2,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,55 TL 0,00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,72 TL 0,44%
Bağlantıyı kopyala