Melis Hazal Karagöz ile Kripto Bülten’de Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen Kripto Bülten’in sekizinci bölümü yayında. Geçen haftanın öne çıkan başlıkları arasında; Anthony Hopkins’in yeni filminin NFT olarak yayınlanacağı ve Küba Hükümeti’nin ödemeler için Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto varlıkları da tanımak istediği yer alıyor.

Konu Başlıkları;

  • Anthony Hopkins’in Yeni Filmi NFT Olarak Yayınlanacak
  • Güney Amerika Ülkesi Honduras’ta, İlk Kripto ATM’i Kuruldu
  • Küba Hükümeti Ödemeler İçin Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları Tanımak İstiyor
  • Twitter CEO’su Jack Dorsey, Merkeziyetsiz Bir Bitcoin Borsası Oluşturmayı Planlıyor

Nelerden Bahsedildi?

Oscar ödüllü Birleşik Krallık kökenli ünlü oyuncu Anthony Hopkins’in başrol oynadığı yeni filmi önümüzdeki ay Netflix’te veya sinemalarda değil, bir NFT platformunda yayınlanacak. Los Angeles merkezli NFT platformu Vuele, Hopkins’in insanlığın sorunlarını çözebilecek veya dünyayı yok edebilecek bir karakter olarak yer aldığı bir film olan “Zero Contact”ı platformunda yayınlıyor.

-Güney Amerika Ülkesi Honduras’ta, İlk Kripto ATM’i kuruldu. Dünya genelinde kripto varlık ATM’lerinin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Dünyada 75 ülkede 7.000 cihazın üzerinde bulunan kripto varlık ATM’den 10 tanesi Türkiye’de bulunuyor. Önemli bir haber de Honduras’tan geldi. Güney Amerika’da kripto varlıklara olan ilgi artarken, Reuters’in haberine göre kripto ATM’i, Honduraslı firma Consulting Group tarafından ülkenin başkenti Tegucigalpa’ya kuruldu.

-El Salvador, bu yılın başlarında Bitcoin‘i yasal olarak kabul ederek tarih yazdıktan sonra, bu hareketi devam ettirmeyi planlayan ülke sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Yerel Resmi Gazete’nin haberine göre; Küba hükümeti, Merkez Bankası ile birlikte ödemeler için kripto varlık birimlerini tanımak ve düzenlemek istiyor.

– Twitter CEO’su Jack Dorsey, Square’in yeni ekibi TBD’nin merkeziyetsiz bir Bitcoin borsası kuracağını duyurdu. Bölümün başkanı olan Mike Brock, borsanın tıpkı Coinbase gibi merkezi ve saklama hizmetlerini içerdiğini iddia ediyor. TBD, Bitcoin‘e özgü olacak bir açık kaynaklı borsa oluşturmayı hedefliyor. Bununla birlikte Brock, birimin köprü görevi görecek diğer blokzincirleri de dikkate alacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.630,62 TL 13,59%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.270,57 TL 15,35%
cardano
Cardano (ADA) 18,79 TL 15,72%
tether
Tether (USDT) 8,27 TL 0,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.270,98 TL 19,59%
xrp
XRP (XRP) 8,77 TL 21,76%
solana
Solana (SOL) 1.273,82 TL 17,87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 18,88%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,28 TL 0,19%
polkadot
Polkadot (DOT) 213,66 TL 26,51%
Copy link
Powered by Social Snap