bitcoinBTC/TRY
1.275.590,08 TL 1,39%
ethereumETH/TRY
65.843,50 TL 0,56%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.689,42 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
18,17 TL 1,51%
solanaSOL/TRY
1.841,32 TL 4,51%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.971,62 TL 1,25%
cardanoADA/TRY
12,92 TL 8,83%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 9,90%

Paylaş

ConsenSys Kurucusu: Kripto, Ukrayna’nın Güçlü Bir Silahı

consensys kurucusu kripto ukraynanin guclu bir silahi

ConsenSys’in kurucusu Joe Lubin de Rusya ve Ukrayna savaşında kripto para birimlerinin öne çıkışına vurgu yapan açıklamalarda bulundu. Lubin, kripto para birimlerini Rusya’ya karşı savaşta Ukrayna için güçlü bir silah olarak değerlendirdi.

ConsenSys Kurucusu, Kriptoyu Silahlanma Yarışına Benzetti

Ethereum’un kurucu ortağı olarak da bilinen Joe Lubin, CoinsenSys ekibinin başında. Lubin, kısa süre önce Rusya-Ukrayna savaşında kriptonun yerine dair bazı açıklamalar yaptı. Lubin’e göre, kripto, Rusya’ya karşı savaşında Ukrayna için güçlü bir silah olduğunu kanıtladı. Ayrıca kriptonun küresel pazarlara istikrarlı entegrasyonu için bir yol açtığını da söyledi.

consensys kurucusu kripto ukraynanin guclu bir silahi 2

Camp Ethereal 2022 etkinliğinde konuşan Lubin şunları söyledi:

“Sektörümüz için başka bir an. Bu, uçurumu ana akım benimsemeye geçmeyi temsil ediyor. Şimdi ulusal güvenlik meselelerine geldik. Çok derin olacak, endüstrimiz için geri dönüşü olmayan bir nokta çünkü teknolojimizin çok güçlü ve durdurulamaz olduğu açık”

Decrypt‘in haberine göre, Lubin, ABD hükümetini “bir süre oyalanmakla” da suçladı. ABD Başkanı Joe Biden’ın çarşamba günü imzaladığı yürütme emrini “biraz komik” olarak değerlendirdi.

Lubin, kripto para birimlerini bir silahlanma yarışına benzetti ve şöyle konuştu, “Bu ülke ve diğerleri, bu güçlü aracı ve silahı kullanmak zorunda kalacak. Silahları kimse sevmez ama güçlü silahlar konusunda komşularınız kadar yetenekli olmalısınız”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala