Bitcoin Aramaları Altın’ı Geçti

bitcoin vs gold

Arama motoru optimizasyon (SEO) aracı Ahref’ten alınan verilere göre, dünya çapında ‘Bitcoin Satın Al‘ anahtar kelimesi için aylık aramaların ortalama sayısı 241.000’e ulaşmış durumda. Bu sayı ‘Altın Satın Al‘dan üç kat ve ‘Ethereum Satın Al‘dan yaklaşık altı kat daha fazla. 

Özellikle en çok aranan bu üç hedef anahtar kelimeyi arayan kişiler, sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta ikamet ediyor. 

Analizler, Amerikalıların “Bitcoin Satın Al” için ayda 116.000 kez arama ile, küresel hacimli aramaların yüzde 48‘ini oluşturduğunu gösteriyor.

loveb 1

Bitcoin Aramaları Artıyor

Özellikle Covid-19 pandemisinden sonra küresel olarak ülkeler yüksek enflasyon ile mücadele etmek durumunda kaldı. Bu yüzden insanlar varlıklarını enflasyondan koruyabilecekleri varlıklara yatırım yapmaya yöneldi. Geleneksel olarak Altın ise, sosyoekonomik bir geçmişe ve teknik yeteneklere sahip olmayan bireyler tarafından dahi kolayca erişilebilir olduğundan, uzun süredir enflasyona karşı sağlam bir koruma olarak kabul edilmekteydi. Fakat son zamanlarda bunun yerini yavaş yavaş Bitcoin alıyor gibi gözüküyor.

Diğer yandan fiyat performansı açısından bakıldığında yine Bitcoin’in önde olduğu görülüyor. Öyle ki bir değer deposu olarak Bitcoin, son yıllarda Altından yüz kat daha iyi performans gösterdi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.620,37 TL 4,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.858,37 TL 0,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.083,48 TL 15,07%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,44%
cardano
Cardano (ADA) 18,84 TL 0,60%
xrp
XRP (XRP) 9,73 TL 0,02%
solana
Solana (SOL) 1.307,78 TL 3,27%
polkadot
Polkadot (DOT) 310,53 TL 5,93%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,45%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,00 TL 0,39%
Copy link
Powered by Social Snap