Binance’te ‘Vadeli’ Krizi

Binancein Pazar Payi Dusuyor2

Binance borsası haftanın yeni haftaya vadeli krizi ile başladı. Borsadaki vadeli işlemlerde sistemsel sorunlardan kaynaklı 1 saatten fazla işlem yapılamadı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, sistemlerin normale döndüğünü açıkladı. CZ, sorundan etkilenen sunucuların taşındığını kaydetti. CZ, konu ile ilgili yaptığı ilk açıklamada, vadeli hizmetinde API’ı etkileyen sorunların yaşandığını ve ekiplerin üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Binance Vadeli Islemlerde Sorun Yasaniyor2

Binance Vadelide 1 Saat İşlem Yapılamadı

Binance kullanıcıları haftanın ilk işlem gününe vadeli krizi ile başladı. Borsanın vadeli işlemler API’si ve arayüzünü etkileyen sorun 1 saatten fazla sürdü. CZ, sorundan etkilenen sunucuların taşınarak sistemlerin normale döndüğünü açıkladı.

Binance CEO’su CZ, Twitter hesabınan yaptığı ilk açıklamada vadeli işlemler tarafında UM Rest hizmeti/API’si ile ilgili kullanıcı arayüzünü ve API’yi etkileyen bazı sorunlar yaşandığını bildirmişti.

Borsada yapılan açıklamada da Binance vadeli kullanıcılarını etkileyen bir sorunun yaşandığı kaydedildi. Açıklamada ekiplerin şu an çözüm üzerinde çalıştıklarına da yer verildi.

Borsada mart ayında da spot işlemlerde bazı sorunlar ile karşılaşılmıştı. 24 Mart’ta borsadaki spot alım-satımlar 2 saatten uzun süre kapalı kalmıştı. Sorunun eşleştirme motorundaki bir stop emrinden kaynaklandığı açıklanmıştı. Binance‘te yaşanan krizin etkileri Türkiye borsalarına da sıçramıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.838,95 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.169,20 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.256,03 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
20,10 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 6,40%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.165,17 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
423,70 TL 0,53%
Bağlantıyı kopyala