Potansiyel Starknet Airdrop’una Nasıl Katılınır?

StarkNet airdrop

Bu yazımızda zk-rollup tabanlı en popüler katman-2 ölçeklendirme çözümlerinden Starknet’in olası bir airdrop gerçekleştirmesi durumunda hak kazanmak için yapılması gerekenlere değineceğiz.

Bu kılavuzda, olası bir Starknet airdrop’unda en yüksek miktarda Starknet token kazanmak için adım adım yapılması gerekenleri anlatacağız.

StarkNet Airdrop’una Katılma Şansını Arttırmak için Yapılması Gerekenler

Starknet airdrop’una hak kazanma şansınızı arttırmak için öncelikle bir Ethereum cüzdan adresine ihtiyacınız var. Eğer gözetimsiz Ethereum cüzdan adresiniz yoksa “MetaMask Nedir?” başlıklı yazımıza göz atarak kendi Ethereum cüzdanınızı oluşturabilirsiniz.

Starknet’ten mümkün olan en fazla miktarda STARK token’i kazanmak için aşağıda yer verdiğimiz uygulamalarla etkileşime geçebilirsiniz.

1- Starknet Ağına Varlık Köprüleyin

Olası bir Starknet airdrop’unda muhtemel kriterlerden biri Ethereum ana ağından Starknet ağına köprü kurmak olacaktır. Bunun için Starknet’in geliştiricisi StarkWare tarafından geliştirilen resmi çapraz zincir köprüsü StarkGate’in kullanılması öneriliyor. Ethereum’dan Starknet ağına varlık köprülemek için StarkGate’e cüzdanınızı bağlayın ve ETH token’lerinizi Starknet ağına gönderin.

starkgate koprusu nedir

2- Starknet Ağındaki Merkezsiz Borsalarda İşlem Yapın

Şimdiye kadar gerçekleştirilen diğer büyük airdrop’lardan yola çıkarak bir diğer kriterin Starknet ağındaki merkezsiz borsaların kullanılması olacağını tahmin ediyoruz. Bu nedenle Starknet airdrop’una hak kazanma şansımızı arttırmak için ikinci adımda MySwap, 10KSwap, JediSwap gibi merkezsiz borsalarda alım satım ve likidite ekleme işlemlerini yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu adımda yapmanız gereken tek şey cüzdanınızı StarkNet ağındaki merkezsiz borsalara bağlamak ve sonrasında işlemler gerçekleştirmek.

10kswap nedir

3- Starknet Ağında ArgentX’i Kullanın

Starknet ağında iki popüler gözetimsiz kripto para cüzdanı yer alıyor. ArgentX ve Bravos. Bu iki cüzdan da StarkNet ağı için özel geliştirilmiştir. Tıpkı MetaMask ve Trust Wallet kullanır gibi ArgentX ve Bravos cüzdanlarıyla Starknet ağında işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Bu adımda airdrop’a hak kazanma şansınızı arttırmak için cüzdanınıza bir miktar token aktarmanızı ve çeşitli protokolleri deneyimlemenizi öneriyoruz.

argentx nedir

4- Brine Finance’te İşlem Yapın

Brine Finance, merkezsiz borsalardan farklı olarak tıpkı merkezsiz borsalardaki gibi emir defteri modeliyle çalışıyor. Starknet ağını kullanarak airdrop’a hak kazanmak için Brine Finance’te yapılması gerekenler çok basit.

Brine Finance platformuna cüzdanınızı bağladıktan sonra birkaç işlem gerçekleştirin. İşte hepsi bu kadar.

Brine Finance nedir

5- Starknet’teki Para Piyasalarını Kullanın

Starknet airdrop’u için bir diğer strateji de Starknet ağına özgü bir para piyasasının kullanılması. Para piyasaları yatırımcıların getiri elde etmek için para yatırmasına ve borç vermesine olanak sağlayan protokollerdir. Bu adımda Starknet’teki en popüler para piyasası zkLend’i kullanmanızı öneriyoruz.

6- Starknet Ağından Farklı Ağlara Varlık Köprüleyin

İlk adımda Starknet’in kendi köprüsünü kullanarak Starknet ağına varlık köprülemiştik. Şimdi de farklı bir çapraz zincir köprüsü kullanarak Starknet ağından farklı bir ağa varlık köprüleyelim. Böylelikle airdrop kriterlerinde iki farklı köprünün kullanılmasının istenmesi durumunda bu kriteri karşılaşmış olacağız.

Fonlarınızı Starknet’ten farklı bir ağa köprülemek istiyorsanız Orbiter Finance’i kullanabilirsiniz. Starknet ve Ethereum cüzdanlarınızı Orbiter Finance platformuna bağlayarak Bridge sayfası üzerinden varlık köprüleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

StarkNet Airdrop’u ile Ne Kadar Kazanabilirim?

Starknet’ten kazanabileceğiniz airdrop miktarı büyük olasılıkla ağda gerçekleştirdiğiniz işlemlerin hacmine ve ne kadar farklı uygulamayı kullandığınıza bağlı olarak değişecektir. Tüm kriterleri karşılayan kullanıcıların 10.000 doların üzerinde Starknet token kazanması bekleniyor.

Son olarak bir hatırlatma yapmak gerekirse geçmişte airdrop gerçekleştiren birçok protokol, ağda düzenli olarak işlem gerçekleştiren kullanıcıları ödüllendirmeyi tercih etti. Bu nedenle Starknet ağında gerçekleştirdiğiniz bu işlemleri düzenli aralıklarla tekrarlayarak olası bir airdrop’a hak kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
545.000,63 TL 2,04%
ethereumETH/TRY
36.846,21 TL 1,05%
tetherUSDT/TRY
19,97 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.155,45 TL 1,02%
usd-coinUSDC/TRY
19,97 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
9,46 TL 0,71%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 3,55%
staked-etherSTETH/TRY
36.783,10 TL 0,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,71%
matic-networkMATIC/TRY
18,46 TL 0,31%
Bağlantıyı kopyala