Polygon’un zkEVM Beta’sı Gelecek Ay Yayınlanıyor

polygonun zkevm betasi gelecek ay yayinlaniyor 2

Blockchain şirketi Polygon, yeni güncellemeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Polygon, 27 Mart’ta ana ağ aşamasında yeni bir Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan zkEVM’yi piyasaya sürmeyi planladığını belirtti.

Polygon’dan Yeni zkEVM Beta Adımı

Blockchain şirketleri arasında Sıfır bilgi (zk) teknolojisini yayma yarışı hızlanıyor. Polygon sıfır bilgi Ethereum Sanal Makinesi (zkEVM) Mainnet Beta’yı 27 Mart’ta başlatacağını belirtti. zkEVM, güvenliğe öncelik verirken daha hızlı ve daha ucuz işlemler için ikincil bir katmanda zincir dışı hesaplamalar gerçekleştiren bir sıfır bilgi ya da ZK-Rollup olarak karşımıza çıkıyor. Buradaki amaç ise Ethereum Blockchain ağının ölçeklendirme yeteneklerini daha da genişletmek olarak açıklanabilir.

polygonun zkevm betasi gelecek ay yayinlaniyor

Polygon, zkEVM’sinin Ethereum’un Sanal Makinesine eşdeğer olacağını ifade etti. Bu da ağın Ethereum ile aynı kodu desteklenmesi beklendiği anlamını taşıyor. Bu faktör nedeniyle, geliştiriciler Ethereum’dan uygulamaları dahil edilebilecek ve önemli değişiklikler yapmadan bunları Polygon’un zkEVM ağında kullanabilecekler. Konu hakkında açıklama yapan Polygon geliştirici ekibi şu ifadeleri kullandı:

Polygon zkEVM, bir zkEVM için geçerli olan Ethereum test vektörlerinin yüzde 100’ünü geçen EVM eşdeğerliliği için altın standarttır. Burada geliştiriciler, Ethereum üzerinde çalışan kodu kopyalayıp yapıştırabilecek ve Polygon, zkEVM üzerinde oluşturmak için kullanabilecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala