Pentoshi Kimdir ve Net Serveti Ne Kadar?

pentoshi

Ekonomi bilgisi ve kripto para piyasasındaki başarılı öngörüleriyle tanınan Pentoshi kimdir ve net serveti ne kadar?

Yaptığı başarılı tahminlerle ve ekonomiye dair paylaşımları nedeniyle Twitter’da 600 bini aşkın takipçisi bulunan Pentoshi, Kendisini sertifikalı bir mali danışman yerine bir kripto meraklısı olarak tanımlıyor. Pentoshi bir takma isim ve Pentoshi’nin asıl kimliği bilinmiyor.

Pentoshi, kısa ve orta vadeli katalizörlerle oynayan bir swing trader ve aynı zamanda Merit Circle DAO’da bir danışman olarak görev yapıyor.

Pentoshi’nin Kişisel Serveti Ne Kadar?

Anonim bir kullanıcı olduğundan Pentoshi’nin net servetini hesaplamak zor. Ancak yaptığı işlemlerin boyutuna ve bıraktığı bazı ipuçlarına bakıldığında Pentoshi’nin net servetinin 100 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Zira Bitcoin ve Ethereum’da işlem açan Pentoshi’nin bazı işlemleri 15-20 milyon dolar büyüklüğündeydi.

Datawallet analistleri, bu büyüklükte risk alabilen yatırımcının portföy büyüklüğünün 100 milyon doların üzerinde olabileceğini tahmin ediyor.

‍Pentoshi’nin Güncel Piyasa Analizleri

Başarılı bir swing trader olan Pentoshi, çok hızlı bir şekilde karar değiştirebiliyor. 2023 yılı başlamadan önce piyasa için olumsuz tahminlerde bulunan Pentoshi, 2023 yılında kripto para piyasasında ayı sezonunun devam edeceği görüşündeydi. Ancak 2023 yılının Ocak ayındaki yükseliş trendi başlamadan önce bu görüşünü güncelleyen Pentoshi böylelikle doğru bir analize daha imza atmış oldu. Zira Bitcoin 2023 yılına 16.500 dolar seviyesinde başladı ve Mart ayı itibariyle 28.500 dolardan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir: Cathie Wood ve Do Kwon‘un biyografilerine ve kişisel servetlerine mercek tuttuğunuz yazılara da göz atabilirsiniz.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.785,31 TL 2,63%
ethereumETH/TRY
37.687,47 TL 1,92%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.190,95 TL 1,86%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,19 TL 1,09%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 1,78%
staked-etherSTETH/TRY
37.686,46 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,57%
matic-networkMATIC/TRY
17,93 TL 2,45%
Bağlantıyı kopyala