bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,870.18 2.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,802.00 0.63%
bnb
BNB (BNB) $ 601.34 1.92%
solana
Solana (SOL) $ 171.42 4.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529942 0.23%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.466935 3.79%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.159517 4.31%

Dev Şirketlerden Kripto Atağı

yuksek bina

Kripto para sektörü birçok farklı alandan şirkete ev sahipliği yapmaya başladı. Özellikle teknoloji şirketleri kripto sektörü ile ilgili adımlar atmaya başladı. Teknoloji şirketleri kripto ile ilgili adınlar atarken genellikle bu adımlar ortaklık ve satın alma işlemi ile yapılıyor. Bizde sizler için dev şirketlerin kripto çalışmalarını derledik.

Microsoft ve Ankr Ortaklık Kurdu

Microsoft, blockchain veri erişimine ihtiyaç duyan işletmeler için bir düğüm hizmeti sunmak üzere Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr ile ortaklık kurdu. İki şirket, blok zinciri düğümleri için özel bellek ve bant genişliği özellikleriyle Microsoft’un Azure bulut pazarında yeni bir düğüm barındırma hizmeti üzerinde birlikte çalışacak.

Huawei’den DeFi Hamlesi

Kripto para sektörü hızlı bir gelişme kaydederken her geçen gün yeni projeler çıkıyor. Özellikle birçok teknoloji şirketi yaptıkları çalışmalar ile kripto sektöründe yer almaya başladı. Çıkan son haberlere göre; Huawei, resmi olarak bir Defactor tanıtım videosu yayınladı.

Tencent Cloud, Web3 Ekosistemi Geliştirme Desteğini Duyurdu 

Birçok şirket kripto dünyasına adım atmış durumda. Tencent Cloud da bu şirketlerden biri. Çıkan son haberlere göre; Tencent Cloud, Web3 topluluğuna olan bağlılığını belirtir ve inşaatçıların Web3’ün benimsenmesini hızlandırmasına yardımcı olmak için harekete geçti.  

Coinbase, GenTwo Digital ile Ortaklık Kurdu

Kripto para sektörü zorlu bir dönemin ardından toplarlanmaya başlamışken, sektörde ortaklık haberleri gelmeye başladı. Coinbase, kısa bir süre önce yeniden yapılanma kapsamında 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu. bu durumun artdından kapatılan ilk birimlerden birisi ise Japonya olmuştu. Coinbase, işlerini büyütmek için GenTwo Digital ile iş birliğini gitti.

Gamium, Meta ve Telefonica ile İş Birliği Yaptı

Metaverse projesi Gamium’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Metaverse Aktivasyon Programı aracılığıyla endüstri liderleri Meta ve Telefonica ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadeleri kullanıldı. Meta ve Telefonica’nın ortak girişimi olan Metaverse Aktivasyon Programı ile startup’lar, teknolojiye ve uzman desteğine erişim sağlayabiliyor. Program kapsamında, startup’ların Meta ve Telefonica’nın iş geliştirme fırsatlarının yanı sıra potansiyel yatırımlara da erişebildiği belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala