Dev Şirketlerden Kripto Atağı

yuksek bina

Kripto para sektörü birçok farklı alandan şirkete ev sahipliği yapmaya başladı. Özellikle teknoloji şirketleri kripto sektörü ile ilgili adımlar atmaya başladı. Teknoloji şirketleri kripto ile ilgili adınlar atarken genellikle bu adımlar ortaklık ve satın alma işlemi ile yapılıyor. Bizde sizler için dev şirketlerin kripto çalışmalarını derledik.

Microsoft ve Ankr Ortaklık Kurdu

Microsoft, blockchain veri erişimine ihtiyaç duyan işletmeler için bir düğüm hizmeti sunmak üzere Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr ile ortaklık kurdu. İki şirket, blok zinciri düğümleri için özel bellek ve bant genişliği özellikleriyle Microsoft’un Azure bulut pazarında yeni bir düğüm barındırma hizmeti üzerinde birlikte çalışacak.

Huawei’den DeFi Hamlesi

Kripto para sektörü hızlı bir gelişme kaydederken her geçen gün yeni projeler çıkıyor. Özellikle birçok teknoloji şirketi yaptıkları çalışmalar ile kripto sektöründe yer almaya başladı. Çıkan son haberlere göre; Huawei, resmi olarak bir Defactor tanıtım videosu yayınladı.

Tencent Cloud, Web3 Ekosistemi Geliştirme Desteğini Duyurdu 

Birçok şirket kripto dünyasına adım atmış durumda. Tencent Cloud da bu şirketlerden biri. Çıkan son haberlere göre; Tencent Cloud, Web3 topluluğuna olan bağlılığını belirtir ve inşaatçıların Web3’ün benimsenmesini hızlandırmasına yardımcı olmak için harekete geçti.  

Coinbase, GenTwo Digital ile Ortaklık Kurdu

Kripto para sektörü zorlu bir dönemin ardından toplarlanmaya başlamışken, sektörde ortaklık haberleri gelmeye başladı. Coinbase, kısa bir süre önce yeniden yapılanma kapsamında 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu. bu durumun artdından kapatılan ilk birimlerden birisi ise Japonya olmuştu. Coinbase, işlerini büyütmek için GenTwo Digital ile iş birliğini gitti.

Gamium, Meta ve Telefonica ile İş Birliği Yaptı

Metaverse projesi Gamium’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Metaverse Aktivasyon Programı aracılığıyla endüstri liderleri Meta ve Telefonica ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadeleri kullanıldı. Meta ve Telefonica’nın ortak girişimi olan Metaverse Aktivasyon Programı ile startup’lar, teknolojiye ve uzman desteğine erişim sağlayabiliyor. Program kapsamında, startup’ların Meta ve Telefonica’nın iş geliştirme fırsatlarının yanı sıra potansiyel yatırımlara da erişebildiği belirtiliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.116,99 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
33.904,00 TL 1,18%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.255,54 TL 0,76%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
8,83 TL 2,92%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.798,74 TL 1,25%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 0,40%
Bağlantıyı kopyala