Cumhurbaşkanı Erdoğan Blokzinciri Teknolojisine Değindi

Abone Ol:google-news
0
08/04/2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, blokzinciri teknolojisi hakkında konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, D-8 Teşkilatı 10. Zirve Toplantısı’na çevrim içi olarak katılım sağladı. Teknoloji konusunda önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, blokzinciri konusuna da değindi. “Dönüştürücü Bir Dünya İçin İş Birliği: Gençliğin ve Teknolojinin Gücünden Faydalanmak” teması etrafında toplandıklarını söyleyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“1,1 milyarı aşkın çoğunluğu gençlerden müteşekkil D-8 nüfusu, en değerli zenginliğimizdir. Güçlü ve etkili olmanın yolu iyi eğitim almış gençlere sahip olmaktan geçer. Bu bağlamda, BM Genel Sekreteri Sayın Guterres’in, 2030 BM Gençlik Stratejisi’ni destekliyoruz. Bu stratejide belirlenen hedeflere öncülük etmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul’da ev sahipliği yapmayı arzu ettiğimiz BM Gençlik Merkezi Projesi tamamlandığında bu merkez, teşkilatımızın kıymetli gençlerinin bir araya gelecekleri yeni bir platformu teşkil edecektir.”

Erdoğan ayrıca, ekonominin rekabetçi yapısına vurgu yaptı ve yüksek teknoloji ve inovasyonun önemine değindi:

“Güçlü ve sürdürülebilir büyüme oranlarının yakalanabilmesi için yüksek teknolojiye dayalı, katma değeri yüksek üretime ağırlık vermek mecburiyetindeyiz. Bu çerçevede, ülkelerimizin en prestijli üniversitelerinin dahil olduğu ‘D-8 Araştırma ve İnovasyon Öncüleri Ağı’ girişimini memnuniyetle karşılıyoruz. Yenilenebilir enerji, yapay zeka, robotik, nesnelerin interneti, büyük veri, blokzinciri ve nanoteknoloji gibi yenilikçi alanlarda, üniversitelerimiz ve araştırma kurumlarımız arasında bilgi paylaşımını mümkün kılan bu ağ, ülkelerimizin hak ettiği yere ulaşması bakımından kritik önemdedir.”

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.043 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 275.090,51 TL 1,75%
ethereum
Ethereum (ETH) 17.076,06 TL 4,63%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,22%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.515,09 TL 2,66%
cardano
Cardano (ADA) 10,10 TL 1,03%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,56 TL 0,13%
xrp
XRP (XRP) 4,94 TL 3,54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,63 TL 0,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 106,87 TL 2,08%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,56 TL 0,92%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap