350 Bin Dolarlık Bored Ape NFT’si 115 Dolara Satıldı

bored ape 1 1

NFT sektörünün en büyük sorunlarından birisi de NFT’lerin taban fiyatları. Belirli bir kâr marjı yakalamak için bir yatırım aracı olarak görülen popüler NFT’ler, bazen değerinin oldukça altında satılarak yatırımcısına zarar ettirebiliyor. Son olarak buna bir örnek olabilecek bir gelişme yaşandı. 50.000 dolara satın alınan ve 350.000 dolarlık taban fiyatı olan bir Bored Ape (#835), 115 dolara (yaklaşık olarak 1.700 TL) satılarak dikkatleri üzerine çekti.

350 Bin Dolarlık Bored Ape NFT'si 115 Dolara Satıldı

115 Dolara 350.000 Dolarlık Bored Ape NFT’si

En popüler NFT platformlarından birisi olan OpenSea, NFT sektöründeki büyük bir yere sahip. Sık sık yanlış fiyatlanma sorunları ile de gündeme gelen OpenSea, yine benzer bir hataya vesile olmuş olabilir. OpenSea kayıtlarına baktığımızda, önceki sahibin “cchan” takma adıyla Pazartesi günü BAYC #835 için 115 DAI teklifini kabul ettiğini görüyoruz. Bu, popüler NFT koleksiyonunun mevcut taban fiyatından (satın alınabilecek en düşük fiyattan) yüzde 99.9 daha düşük.

Yaşanan bu hatanın her ne kadar sebebi bilinmese de, yaşanan durumun cchan isimli kullanıcının şansız bir şekilde DAI’yi ETH ile karıştırması oldukça muhtemel. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.994,75 TL 0,24%
ethereumETH/TRY
38.405,33 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.302,37 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
20,17 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 7,43%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 0,34%
staked-etherSTETH/TRY
38.376,92 TL 0,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,11%
solanaSOL/TRY
428,94 TL 3,65%
Bağlantıyı kopyala