Raoul Pal Kimdir ve Tahmini Serveti Ne Kadar?

Raoul Pal kimdir

Bu yazımızın konusu kripto para sektörünün önde gelen figürlerinden Raoul Pal. İngiliz yatırımcı, hedge fonu yöneticisi ve ekonomi yazarı Raoul Pal, dünyanın en büyük makro-finansal medya şirketlerinden Real Vision Group’un kurucusu ve CEO’sudur.

Şubat 2023 itibarıyla, Raoul Pal’ın net değerinin yatırımlarına, Real Vision’daki sahiplik hissesine ve kripto para varlıklarına dayanarak 350 milyon doların üzerinde olduğu tahmin edilmektedir.

Raoul Pal Kimdir?

1968 yılında İngiltere’nin Londra şehrinde doğdu. Cambridge’deki Gonville & Caius College’da ekonomi üzerine eğitim alan Pal, mezun olduktan sonra Goldman Sachs’ta işe başladı ve burada 6 yıl boyunca yatırım bankacısı olarak çalıştı. Riskten korunma fonları alanında kariyer yapmak üzere Goldman Sachs’tan ayrılan Raoul Pal, 2000 yılında aylık abonelik bazlı bir makroekonomik araştırma hizmeti olan Global Macro Investor’ı (GMI) kurdu.

Kurucusu olduğu Global Macro Investor (GMI) kısa bir süre içerisinde yatırımcılar ve hedef fonu yöneticileri arasında popülarite kazandı. Raoul Pal, 2009 yılında önde gelen ekonomistlerin, merkez bankalarının, yatırımcıların röportajlarına yer verilen video hizmeti olarak Real Vision Television’ı (RVTV) başlattı.

Raoul Pal Serveti Ne Kadar ve Nasıl Kazandı?

350 milyon dolarlık net servete sahip olduğu tahmin edilen Raoul Pal’in bu servetini yatırım ve hedge fonu yönetimi konusundaki başarılı kariyerinden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Bu nedenle Raoul Pal, fırsatları yakalama ve bu fırsatları değerlendirme konusunda dünyanın en başarılı yatırımcılarından biri olarak değerlendiriliyor.

Raoul Pal ayrıca Real Vision Group’taki binlerce abonesinden yılda milyonlarca dolar kazanıyor.

Raoul Pal’in Twitter Hesabı

Twitter’daki kripto para topluluğunun en önemli figürlerinden biri olan Raoul Pal, @RaoulGMI kullanıcı adlı Twitter hesabı üzerinden piyasaların durumuna ilişkin gelişmeleri düşüncelerini ve ilgi çekici finansal haberleri paylaşıyor.

‍Raoul Pal Ethereum Yatırımları

Ethereum’un önde gelen yatırımcılarından biri olan Raoul Pal’in portföyünün büyük bir kısmını ETH’nin oluşturduğu düşünülüyor. Raoul, Ethereum dışında Avalanche, Solana ve diğer katman-1 ağları konusunda da oldukça iyimser.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.523,97 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
38.171,21 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.259,25 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,12%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
38.159,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala