bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,976.21 3.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,809.87 1.08%
bnb
BNB (BNB) $ 596.69 3.81%
solana
Solana (SOL) $ 174.76 3.72%
xrp
XRP (XRP) $ 0.527793 1.63%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.464706 4.29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.160695 4.26%

NFT’lerin Geleceği Ne Olacak? Hypercubes NFT’si Nasıl Oluşturuldu?

Cem Güventürk’ün sunumuyla gerçekleşen “Sanatın NFT Hali” programının yeni bölüm konuğu oyuncu Özge Topçu Oldu. Özge ile NFT projesi nasıl ilerleyecek, Hypoercubes ve Solana işbirliği nasıl gerçekleşti konuları konuşuldu.

NFT’lerin Geleceği Ne Olacak?

Cem Güventürk videonun ilk kısmında Özge Topçu’ya yaptığı işleri sorarak başladı. Cem Güventürk, Özge Topçu’ya “Özge Topçu için NFT nedir? Nasıl başladın ve ilk ne zaman NFT ile tanıştın?” Şeklinde bir soru yöneltti:

Özge Topçu soruya şu şekilde yanıt verdi:

Öncellikle davetiniz için çok teşekkür ederim. Ben genellikle fiziksel eserler üretiyorum. Mekan ile etkileşime geçen mimari çalışmalar diyebiliriz. NFT’ye de giriş meselesi de aslında benim için birazcık yine bir mekan tasarımı için oldu. Aslında dijital ortamda olduğunu biliyoruz. Fakat metaverse fikrini bütün yapıtlarıma ve mekanın belleğinden faydalanarak üretme veya şekillendirme yani aslında daha doğrusu metaverse’de oluşturulacak mekanlar beni oldukça heyecanlandırdı.

Özge Topçu konuşmasına şu şekilde devam etti:

Özellikle son yapıtlarım birazcık bu gerçeklik teması ile de ilişkiliydi. Ve bende bu ilişkiden yola çıkarak ilk NFT yapıtım mesela geçtiğimiz yıl Nisan ayında yaptığımız ışıklı projeydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala