bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 69,608.65 1.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,887.81 0.69%
bnb
BNB (BNB) $ 604.70 0.82%
solana
Solana (SOL) $ 170.27 4.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.535323 1.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.467726 2.14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.168487 0.52%

Nayib Bukele ve Steve Hanke Arasındaki Tartışma Sürüyor

nayib bukele ve steve hanke arasindaki tartisma suruyor

El Salvador Başkanı Nayib Bukele ve Uygulamalı Ekonomi Profesörü Steve Hanke arasında, Twitter’da yaşanan tartışma devam ediyor. Hatırlarsanız kısa süre önce Hanke, El Salvador’un Bitcoin madencilik planlarını eleştirmiş, Bukele de bu eleştirilere yanıt vermişti. Yeni karşı atak Hanke’den geldi.

nayib bukele ve steve hanke arasindaki tartisma suruyor 2
El Salvador Başkanı Nayib Bukele

Nayib Bukele ve Steve Hanke Gerilimi Devam Ediyor

El Salvador, yakın bir zamanda ülke jeotermal enerjiyle çalışan Bitcoin madencilik planlarını açıklamıştı. Hanke, planı sertçe eleştirerek Nayib Bukele’ye “narsist” dedi. Bukele de Hanke’yi sert bir dille eleştirdi.

Bukele’nin tweetini alıntılayan Hanke, El Salvador Başkanı’na bazı sorular sordu. Atılan tweette şu sözlere yer veriliyor:

“Aktif olmayan Conchagua yanardağından ne kadar enerji elde edebilirsiniz? Fizibilite çalışması nerede? El Salvador zaten muazzam bir enerji açığına sahip ve elektrik kullanımının yüzde 22’sini ithal ediyor. Bir fizibilite çalışması olmadan, Bitcoin City’nin bu açığı nasıl etkileyeceğini kimse bilemez”

nayib bukele ve steve hanke arasindaki tartisma suruyor 3
Steve Hanke

Çok geçmeden Bukele de Conchagua yanardağı ile ilgili bir tweet attı. Ancak bu kez Hanke işin içinde yoktu. Bukele de tweetinde şöyle dedi:

“Şimdiye kadar 4 tanesini kazdık ve fazla enerjinin bir kısmını Bitcoin madenciliğine ve Bitcoin City’nin ilk güç kaynağına koymayı planlıyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala