Nayib Bukele, Bitcoin Şehri Eleştirilerine Cevap Verdi

nayip bukele bitcoin sehri elestirilerine cevap verdi

Dünyanın Bitcoin’i (BTC) resmi para olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, bu adımı sonrası eleştirilere maruz kalmaya devam ediyor. Özellikle yakın bir zamanda ülke jeotermal enerjiyle çalışan Bitcoin madencilik planlarını açıklamış ve tekrardan eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Bu eleştirilere karşı El Salvador Başkanı Nayib Bukele‘den cevap gecikmedi.

Yapılan eleştirilerden birisi de Uygulamalı Ekonomi Profesörü Steve Hanke‘den geldi. Hanke, planı sertçe eleştirerek Nayib Bukele’ye “narsist” dedi. Bukele ise her zaman yaptığı gibi Twitter üzerinden cevap verdi. Bukele şu ifadeleri kullandı:

“Tabii ki aktif olmayan bir yanardağı aptal. Jeotermal enerjinin çoğu aktif olmayan volkanların yanındaki kuyulardan çıkarılır. Aktif bir volkanın altına neden bir şehir inşa edesin?”

nayip bukele bitcoin sehri elestirilerine cevap verdi2

Nayip Bukele Bitcoin Şehri Projesini Sürdürüyor

El Salvador Başkanı Nayib Bukele uzun zamandır özellikle Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto sektörünün önemli bir destekçisi konumunda. Ülkenin Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin ardından “Bitcoin City” planlarını da devreye sokan Bukele, şehrin konut ve ticaret alanları, restoranlar, havaalanı, liman ve demiryolu hizmeti de dahil olmak üzere geniş bir metropol olacağını açıklamıştı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.219,91 TL 7,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.749,58 TL 6,99%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.001,97 TL 6,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 1,81%
solana
Solana (SOL) 1.260,42 TL 8,25%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 4,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 865,72 TL 2,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,81 TL 9,26%
Bağlantıyı kopyala