bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 69,677.67 1.98%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,890.18 1.54%
bnb
BNB (BNB) $ 605.12 1.11%
solana
Solana (SOL) $ 170.45 5.62%
xrp
XRP (XRP) $ 0.534122 1.35%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.466756 2.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.168713 1.77%

Nayib Bukele ve Bitcoin karşıtı Schiff arasında ilginç atışma

nayib bukele bitcoin btc

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin karşıtı Peter Schiff ile atışmasında “Daha sert ağla” yorumunda bulundu. Kripto yatırımcıları, sektörde yer edinen iki önemli ismin atışmasını keyifle takip etti.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkenin BTC portföyünün son yükseliş ile birlikte yüzde 40 değer kazandığını söyleyerek eleştirmenleri hedef aldı. Bukele, BTC satmayacaklarını ve biriktirmeye devam edeceklerini belirtti.

Bukele’nin sevinç gösterisine Bitcoin karşıtı Peter Schiff‘in de dahil olmasıyla ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Nayib Bukele’den Peter Schiff’e dikkat çeken yorum

Sık sık Bitcoin karşıtı yorumlarda bulunan Peter Schiff, geçtiğimiz gün El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele‘ye eleştirel bir yorum yaptı.

Bukele, El Salvador’un yaptığı BTC yatırımlarından yüzde 40 oranında kâr elde ettiğini ifade etti. X üzerinden paylaşım yapan devlet başkanı, “Bitcoin’in piyasa fiyatı düşükken, sözde kayıplarımız hakkında kelimenin tam anlamıyla binlerce makale yazdılar. Şimdi Bitcoin’in piyasa fiyatı çok yükseldi, eğer satacak olsaydık, yüzde 40’ın üzerinde bir kar elde ederdik.” dedi.

Bukele’nin paylaşımı yaklaşık 4 milyon görüntülenme aldı. Bitcoin maksimalistleri yoğun ilgi gösterirken, eleştirmenler de harekete geçti. Bitcoin karşıtı Schiff, Bukele‘nin paylaşımının altına, “Sattıktan ve realize ettikten sonra bu kârlar hakkında konuşun.” yorumunda bulundu.

Schiff’in yorumuna Bukele’den ilginç bir yanıt geldi. El Salvador Devlet Başkanı Bukele, Schiff’e “Daha sert ağla” dedi.

Bukele ve Schiff arasındaki atışmaya kripto yatırımcıları da katıldı. Kripto maksimalistleri, Schiff’in Bitcoin karşıtlığıyla dalga geçti.

Schiff, geçtiğimiz gönlerde yine Bitcoin’i hedef almıştı. Kripto karşıtı isim, altının yükselişe geçmesiyle birlikte BTC’nin çöküş yaşayacağını iddia etti. Analist, Bitcoin’deki yükselişi altına karşı bir bahis olarak nitelendirdi. Schiff, “Açıkça görülüyor ki altın stokları, yeni bitcoin ETF’lerine girişi körükleyen önemli bir fon kaynağıdır. Altındaki bir ralli balonu delmelidir.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala