Mevcut Eğitim Sistemi Bizleri Geleceğe Nasıl Hazırlıyor?

Yeni Dünya’nın yeni bölümünde Ali Değermenci’nin konuğu Işık Üniversitesi Rektörü Hasan Bülent Kahraman oldu. Hasan Bülent Kahraman ile önümüzdeki dönemlerde eğitimin ne hal alacağından, pandemiyle birlikte uzaktan eğitimin öneminin artmasından, kripto para dünyasından ve daha fazlasından bahsedildi.

Neler Konuşuldu?

Yeni Dünya’nın yeni bölümünde Ali Değermenci konuğu Hasan Bülent Kahraman’a “Eğitimde pandemi sebebiyle zorunlu olarak uzaktan çalıştık. Önümüzdeki dönemde eğitim nasıl bir hal alacak?” şeklinde bir soru yöneltti. Hasan Bülent Kahraman Ali Değermenci’nin, sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

Z kuşağı dediğimiz şimdiki gençliğin önümüzdeki yıllarda üniversiteyle ilişkisinin son derece sınırda olacağı düşünülüyor. Bunu doğuran birkaç sebep var. Dünyada teknoloji alanında önde gelen isimler Bill Gates, Elon Musk ve Zuckerberg gibi isimler üniversite eğitimlerini tamamlamamış insanlar. Bunlar gençlerin büyük bir bölümü için özellikle girişimcilikleri, yenilikçilikleri itibariyle ciddi rol modelleri oluyorlar ve öğrencilerde bir kaygı oluşuyor.

Ayrıca Hasan Bülent Kahraman sözlerine şu ifadeleri de ekledi:

Kripto paralara gelecek olursak bunlar daha deney aşamasındalar. İnsanlar şu anda bunları tecrübe ediyorlar. Biraz daha farklı bir noktaya ittiği andan itibaren sistem kendini ona doğru evirtecektir.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.060,00 TL 2,72%
ethereumETH/TRY
37.648,38 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.185,51 TL 1,96%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,19 TL 0,77%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 1,74%
staked-etherSTETH/TRY
37.632,26 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,79%
matic-networkMATIC/TRY
17,92 TL 2,34%
Bağlantıyı kopyala