Yeni Dünya’nın Alternatif İş Fırsatları Neler? | İş Hayatında Kadın Olmak

yeni dunya

Yeni Dünya’nın yeni bölümünde Ali Değermenci’nin konuğu Leyla Alaton oldu. Leyla Alaton ile dijitalleşen dünyanın insanlar üzerindeki etkilerini, kripto paraları, NFT’leri ve daha fazlasını konuşuldu.

Nelerden Bahsedildi?

Yeni Dünya’nın yeni bölümünde Ali Değermenci konuğu Leyla Alaton’a “Gelecek denildiğinde sizin aklınıza ne geliyor?” ve dijital dünya kavramı ile ilgili bir soru yöneltti. Leyla Alaton, Ali Değermenci’nin sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

Gelecek denildiğinde benim aklıma ilk olarak müthiş bir heyecan geliyor. Sürprizler ile dolu bir dünya geliyor. Ayrıca bir bölümüne katılmayı düşündüğüm bir zaman dilimi geliyor diyebiliriz. Bunun yanında daha çok seyirci olmayı düşündüğüm bir atmosfer gibi düşünüyorum ve hayal ediyorum.

Ayrıca Leyla Alaton sözlerine şu ifadeleri de ekledi:

Kimse inanamasa da ben daha çok bu yeni dünya da seyirci olmak istiyorum. Bununla beraber bu dünyayı daha çok genç kuşağa devretmek istiyorum. Bununla beraber metaverse, NFT gibi kavramlar benim kuşağım için daha farklı olacağını düşünüyorum.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
555.720,45 TL 0,56%
ethereumETH/TRY
38.465,83 TL 0,08%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.290,12 TL 0,64%
usd-coinUSDC/TRY
20,62 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,48 TL 0,76%
staked-etherSTETH/TRY
38.447,49 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 2,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,77%
matic-networkMATIC/TRY
18,51 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala