Ledger CTO’su Kurtarma Aracı Hakkında Açıklama Yaptı

ledger ctosu kurtarma araci hakkinda aciklama yapti

Son dönemde kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, kurtarma aracı ile gündemde. Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger’ın yöneticileri dün sadık kullanıcıları için yeni Recover ürünü hakkında Ledger CTO’su açıklama yaptı.

Ledger CTO’sundan Önemli Açıklama

Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger’ın yöneticileri dün sadık kullanıcılara yeni Recover ürününün cihazın kilidini açabilecek erişime izin verebileceğini, ancak yine de güvenli kalacak şekilde açıklamakta zorlandı. Bunun sonucunda ortaya çıkan halkla ilişkiler karmaşası bugün de devam etti. Bunun ardından şirket, Ledger’ın aygıt yazılımının “anahtar çıkarmayı kolaylaştırdığını” söyleyen bir Twitter paylaşımını sildi. Bu durum genellikle insanların sabit bir cüzdandan istedikleri şeyden tam tersi bir şey olduğunu belirtelim.

ledger ctosu kurtarma araci hakkinda aciklama yapti 2

Müşteriler, bir cüzdanın kilidini açmak için şifre olarak kullanılan 24 kelimelik bir tohum cümle olan özel anahtarlarının bir Ledger donanım cüzdanından çıkmasının hiçbir yolu olmadığını açıkça varsaymış durumda.

Konu hakkında Ledger CTO’su Charles Guillement yaptığı açıklamada, Recover ile kullanıcıların artık bir Ledger cüzdanının içinde çalışan yazılımın, özel anahtarların, tohum ifadesini yeniden oluşturmak adına yeniden birleştirilebilen şifreli “parçalar” şeklinde cihazdan ayrılmasına izin verebileceğini ifade etti. Ledger ayrıca, Recover aracının kullanıcılar için isteğe bağlı olduğunu ifade etti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.838,95 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.169,20 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.256,03 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
20,10 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 6,40%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.165,17 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
423,70 TL 0,53%
Bağlantıyı kopyala