Ledger, Kripto Cüzdan Kurtarma Aracını Savundu

ledger kripto cuzdan kurtarma aracini savundu

Fiziksel kripto para cüzdan donanımı üreticisi Ledger, güvenlik uzmanlarının eleştirilerine yanıt verdi. Ledger, güvenlik uzmanları tarafından yapılan tüm eleştirilere rağmen, kripto cüzdan kurtarma aracını savunmaya devam etti.

Ledger’den Kripto Cüzdan Kurtarma Aracı Açıklaması

Ledger’ın donanım kripto cüzdanları için tohum ifadesinin kaybolması ihtimalinde yedekleme sağlamak adına tasarlanan bir kurtarma aracı sunmasının ardından bazı kripto yatırımcıları sosyal medya platformları üzerinden bu duruma sert bir şekilde tepki gösterdi.

ledger kripto cuzdan kurtarma aracini savundu 2

Ledger Recover ismindeki bu özellik, abone olan kullanıcıların özel anahtarları için bir yedek olarak kullanmalarına imkân tanıyor. Hizmet, kullanıcının tohum cümlesini üç şifrelenmiş parçaya bölüyor ve bunları üçüncü taraf şirketlere gönderiyor.

Bu bilgiler birleştirilip şifreleri çözüldüğünde, tohum ifadesini yeniden oluşturmak adına kullanılabiliyor. Ancak bu öneri güvenlik uzmanları ve pek çok Ledger sahibi arasında sert tepkilere sebep oldu. Konu hakkında açıklama yapan Polygon Labs Baş Bilgi Güvenliği Sorumlusu Mudit Gupta, sosyal medya platformu Twitter’da şu ifadeleri kullandı:

Buradaki sorun anahtarı 3 parçaya bölmek değil. Bu aslında iyi bir şey! Bunu kişisel olarak da yapıyor olabilirim ya da olmayabilirim. Buradaki sorun, şifrelenmiş (anahtar) parçaların 3 şirkete gönderilmesi ve onların anahtarlarınızı yeniden yapılandırabilmesidir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
559.760,35 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
38.401,10 TL 0,52%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.280,20 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 6,38%
cardanoADA/TRY
7,66 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.402,91 TL 0,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,80%
solanaSOL/TRY
428,14 TL 2,03%
Bağlantıyı kopyala