Kripto Cüzdanı MetaMask, EIP-4361’i Ekledi

kripto cuzdani metamask eip 4361i ekledi 2

Blockchain yazılım şirketi Chainalysis’in girişimlerinden birisi olan kripto cüzdan servisi MetaMask, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. MetaMask kullanıcıların kripto cüzdanı ile internet sitelerinde güvenli bir şekilde oturum açmaları için EIP-4361’i eklediğini açıkladı.

MetaMask Cephesinden Yeni Bir Adım

Ethereum tabanlı kripto cüzdan uygulaması MetaMask, artık kullanıcıların internet hizmetlerini doğrulamak için kripto cüzdanını güvenli bir şekilde kullanmasını sağlayan bir özellik olan “Ethereum ile Giriş Yap” özelliğini eklediğini dile getirdi.

Son dönemlerin popüler web3 cüzdanlarından birisi olan MetaMask, Ethereum hesap sahiplerinin zincir dışı hizmetlerde kendilerini doğrulamaları için daha standart bir yol sağlamayı hedefleyen EIP-4361 standardını kullanıma sundu. Kripto cüzdan uygulaması MetaMask, bu entegrasyonda dijital kimlik ve veri sağlayıcısı olan Spruce ile ortaklık kurduğunu belirtti.

kripto cuzdani metamask eip 4361i ekledi

EIP-4361 uygulamasıyla, MetaMask gibi cüzdan projelerinin kullanıcıları internet sitelerinde oturum açmak için standart bir mesaj biçimini imzalayabilecek. Desteklenen internet siteleri, kullanıcılara internet sitesi adı, oturum ayrıntıları ve güvenlik mekanizmaları dahil olmak üzere ayrıntıları incelemek ve kötü amaçlı sitelerden yetkisiz erişime karşı koruma sağmak için doğru alan adını doğrulamak için bir açılır pencere sunuyor. Konu hakkında bir Twitter paylaşımı yapan MetaMask şu ifadeleri kullandı:

Bu, onayları topluluğumuz için daha okunaklı hale getirmeye yönelik devam eden girişimlerimizin bir parçasıdır. Uygulamamız bununla birlikte, kötü amaçlı URL’lerden gelen imzaları / onayları algılayan bir “etki alanı bağlama” özelliğini de sunuyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
547.268,85 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
37.703,59 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.194,17 TL 1,65%
usd-coinUSDC/TRY
20,17 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
10,20 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
7,57 TL 1,39%
staked-etherSTETH/TRY
37.685,25 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,40%
matic-networkMATIC/TRY
17,95 TL 1,64%
Bağlantıyı kopyala