bitcoinBTC/TRY
1.588.637,33 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
90.471,05 TL 2,41%
tetherUSDT/TRY
30,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.574,02 TL 5,62%
solanaSOL/TRY
3.226,31 TL 4,13%
xrpXRP/TRY
16,89 TL 3,23%
staked-etherSTETH/TRY
90.458,07 TL 2,32%
usd-coinUSDC/TRY
30,91 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
18,35 TL 5,30%
avalanche-2AVAX/TRY
1.151,90 TL 3,32%

Paylaş

Hong Kong’dan 1.000 Web3 Yeni Girişime Destek

Hong Kongdan 1.000 Web3 Yeni Girisime Destek 2

Web3 ve Blockchain teknolojisi söz konusu olduğunda deyim yerindeyse kesenin ağzı açılıyor. Öyle ki birçok yatırımcı şirket bu tür şirketlere fon ve yatırım sağlıyor. Son olarak Hong Kong Yasama Konseyi üyesi Johnny Ng Kit-chong tarafından ortaklaşa kurulan bir start-up desteği, önümüzdeki üç yıl içinde 1.000 Web3 girişiminin projelerine yardımcı olmak istiyor.

Hong Kongdan 1.000 Web3 Yeni Girisime Destek

Hong Kong Şirketi G-Rocket, 1.000 Web3 Girişimine Destek Olacak

Hong Kong Yasama Konseyi üyesi Johnny Ng Kit-chong tarafından kurulan G-Rocket, önümüzdeki üç yıl içinde 1.000 Web3 girişiminin Hong Kong’da mağaza açmasına yardımcı olmak için kolları sıvadı.

G-Rocket‘in yeni start-up’ı, özel idari bölgenin kendisini sanal varlık endüstrisindeki liderler arasına koyma yönündeki ortak çabanın ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Konu hakkında konuşan G-Rocket’in kurucu ortağı ve CEO’su Casper Wong, bu hafta başlarında South China Morning Post’a verdiği demeçte, başta Çinli girişimciler tarafından kurulan 150 yeni şirketi destekleyen yeni programa kaydolduğunu söyledi:

“Web3, World Wide Web’in merkezi olmayan ve blockchain ve benzeri teknolojiler kullanılarak dağıtılan, gevşek bir şekilde tanımlanmış, yeni nesil bir versiyonudur. Biz de pandemi sonrası dönemde iyi şirketlerin ve yeteneklerin Hong Kong’a geri getirilmesine yardımcı olmayı umuyoruz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala