FTX Token DAO, 7 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

ftx token dao 7 milyon dolarlik yatirim aldi

Kripto para piyasasına yapılan yatırımlar, ekosistemi geliştirmek ve büyütmek için önemli bir konumda yer alıyor. Bu yatırımlarla birlikte gücüne güç katan piyasada bu kez merkeziyetsiz özerk bir kuruluş olan FTX Token DAO, 7 milyon dolarlık yatırım aldı.

FTX Token DAO’ya 7 Milyonluk Yatırım

Kripto para borsası FTX‘in tokenı FTT için kurulmuş bir topluluk olan FTX Token DAO, 7 milyon dolarlık (250.000 FTT) yatırım aldığını duyurdu.

ftx token dao 7 milyon dolarlik yatirim aldi

FTX’ten bağımsız, merkeziyetsiz özerk bir kuruluş olan FTT DAO’nun fonu, merkeziyetsiz finans’a (DeFi) ve topluluktaki projelere katkıda bulunacak.

FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada, “FTT DAO’nun farkındayım ve topluluğun kendiliğinden bir araya gelmesi harika” dedi.

DAO yaptığı açıklamada, üyelerinin “Bankman-Fried Hayranları/Takipçileri/Arkadaşları” olduğunu söyledi. SBF (Sam Bankman-Fried) ile aynı değerleri paylaştığını belirtti.

FTT, 2019 yılında FTX kullanıcılarına indirimli ücret, bağlı kuruluş geliri ve İlk Değişim Tekliflerine (IEO) erişim sağlayan bir kripto para birimi olarak yayınlandı.

Son olarak FTT’nin güncel durumuna bir göz atalım. FTT haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 26.94 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.962,62 TL 8,28%
ethereumETH/TRY
30.944,98 TL 7,02%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.065,21 TL 8,47%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 10,11%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 13,82%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,14%
Bağlantıyı kopyala