Evmos Ekibi, Şirketin Kurucu Ortağını Suçladı

evmos ekibi sirketin kurucu ortagini sucladi 2

Zincirler arası uygulama dağıtıcısı Evmos, yeni bir gelişme ile gündemde. Evmos ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin kurucu ortağı, şirketten ayrıldıktan sonra binlerce token satışı gerçekleştirdi.

Evmos Kurucu Ortağı Şirketten Ayrıldıktan Sonra Binlerce Token Sattı

Evmos ekibi tarafından yapılan duyuruda, şirketin kurucu ortağı Ashish Khosla’nın ayrılışından bu yana projenin yerel token’ını önemli miktarlarda elden çıkardığı ifade edildi.

evmos ekibi sirketin kurucu ortagini sucladi

Evmos’un Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, Khosla’nın Cosmos ekosistemi içinde merkezi olmayan bir borsa olan Osmosis aracılığıyla 70.000 dolar değerinde yarım milyon token’ı elden çıkarmaya çalıştığı belirtildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

34M cüzdanına sahip olan ve Osmosis’te 500 bin adet EVMOS satmaya çalışan ayrılan kurucu ortağın farkındayız.

Khosla’ya başlangıçta dört yıllık bir hak ediş programıyla 34 milyon adet Evmos token’ının (yaklaşık 4.7 milyon dolar değerinde) tahsis edildiğini belirtelim. Bu tahsis, Khosla’nın bu süre zarfında kendisine tahsis edilen adrese yeni hak edilmiş token’ları almaya devam edeceği anlamı taşıyor.

Evmos, Ethereum Sanal Makinesini (EVM) destekleyen Cosmos destekli bir Blockchain ağı olarak karşımıza çıkıyor. Evmos, Cosmos yazılım yığınını temel alırken, Ethereum uygulamalarıyla da uyumlu olarak faaliyet gösteriyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
618.641,05 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
42.952,79 TL 0,69%
tetherUSDT/TRY
23,49 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.831,27 TL 4,72%
usd-coinUSDC/TRY
23,49 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
12,31 TL 0,43%
staked-etherSTETH/TRY
42.923,41 TL 0,65%
cardanoADA/TRY
6,44 TL 14,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,60 TL 0,10%
solanaSOL/TRY
384,05 TL 13,08%
Bağlantıyı kopyala